Утеплюємося, аби заощаджувати

Опалювальний сезон ще не розпочався, а ви вже боїтеся отримати рахунок за тепло? Тоді варто задуматися над поліпшенням енергоефективності вашої оселі. Де взяти на це кошти та як отримати компенсацію від держави, 19 серпня розповідали банківські експерти на зустрічі з керівниками бориспільських ОСББ за участі першого заступника міського голови Миколи Корнійчука, начальника ГУ ЖКГ Володимира Аврамчука.

Чи дійсно це потрібно?

Наразі в Україні діє програма державної підтримки енергозбереження, до якої входить пільгове кредитування для населення. Це означає, що члени ОСББ, ЖБК, власники приватних будинків і квартир мають змогу взяти кредит на придбання енергоефективного обладнання на вигідних умовах. І заодно отримати від держави компенсацію у розмірі до 40% від вартості обладнання та матеріалів.

DSC_0673Зокрема, в Україні подібні кредити видають АБ «Укргазбанк» і АТ «Ощадбанк». Як розповів представник «Укргазбанку» Сергій Бичко, завдяки впровадженню енергоефективних технологій в оселі можна зекономити колосальні кошти: «Нещодавно в Луцьку ОСББ «Барви» взяли кредит на суму 320 тис. грн на встановлення індивідуального теплового пункту. Наші експерти порахували, що за п’ять років (поки виплачуватиметься кредит) це ОСББ зекономить близько 600 тис. грн. Тобто майже в два рази більше за сам кредит».

Представник навів й інші приклади. Зокрема, багатоповерховий будинок у Києві після утеплення 100 мм пінопластом дасть змогу мешканцям зекономити 22% за тарифами, порівняно з попередніми роками: «В опалювальний сезон щомісяця будинок буде економити 27,5 тис. грн. І зі зростанням тарифів на опалення ця економія також буде зростати», — наголосив С. Бичко. Тобто, як відзначив банківський експерт, за рахунок економії за тарифами мешканці будуть сплачувати менше, навіть з урахуванням кредитних витрат. До речі, за словами С. Бичка, перші дебітори вже отримали компенсації від держави, що свідчить про реальну дієвість програми.

Що для цього потрібно?

Для отримання кредиту на енергозберігаючі заходи ОСББ має бути вже зареєстрованим не менше трьох місяців. Рішення про взяття кредиту приймається мінімум 60% голосів об’єднання. Після чого потрібно знайти компанію, яка виконуватиме енергоефективні заходи, а вже потім звертатися до банку.

Щоб вчасно отримати компенсацію від держави, ОСББ має подати до банку відповідні документи, аби той, у свою чергу, передав ці дані Держенергоефективності до 20 числа поточного місяця. У такому разі компенсація надійде уже в наступному місяці. Варто зауважити, що компенсація видається лише за матеріали та обладнання, вартість виконаних робіт сюди не входить.

За словам С. Бичка, кредит можна погасити достроково без будь-яких санкцій чи штрафів.

Подібна схема кредитування діє і для власників окремих будинків чи квартир, з різницею у розмірі компенсації – 30%.

На що можна взяти кредит?

Якщо ви все ж замислилися над поліпшенням енергоефективності вашого помешкання, експерти радять в першу чергу замінити тепловий пункт. Лише тоді енергозбереження буде дійсно ефективним, а економія вагомою.

Окрім цього, фінансова підтримка енергоефективних проектів здійснюється й на утеплення будинків, модернізацію систем загального освітлення, встановлення енергоефективних вікон, засобів обліку теплової енергії та води тощо. Для приватних садиб це індивідуальні засоби обліку води, радіатори опалення з терморегуляторами, теплові насоси тощо. Кожен із цих заходів допоможе зменшити виплати за тарифами. У комплексі ж економія буде величезною.

Більш детально про умови кредитування можна дізнатися безпосередньо у працівників банку.

Ольга Рогач, «ТС», фото Віктора Співака

Share Button