Сумнозвісний «Кінг-Конг»: проблеми обіцяють розв’язати

Мешканці будинку № 98, що по вулиці Київський Шлях, обурені тим, що забудовник ТОВ «Бориспільміськбуд» намагається побудувати дорогу на прибудинковій території. Тож 10 серпня зібралися, щоб усе з’ясувати.

Зустріч відбулася за участі міського голови Анатолія Федорчука, головного архітектора міста Вадима Парасочки, директора ТОВ «Бориспільміськбуд» Миколи Ящишина, першого заступника міського голови Миколи Корнійчука, директора гімназії «Перспектива» Антоніни Черницької , начальника міського управління освіти і науки Тетяни Чернойван, депутатів Павла Ляшенка та Ярослава Годунка. Сумнозвісний у місті довгобуд, так званий «Кінг-Конг», навколо якого за час будівництва наплодилося стільки проблем, почали потроху добудовувати. За словами керівника будівельної організації, аби було менше проблем (з прокладанням водогону, газу тощо), першу чергу можна було б здати до кінця нинішнього року. Але…  На жаль, маленький клаптик землі не дає змоги вирішити всі будівельні вимоги для об’єкта. Біля багатоповерхівки обов’язково мають бути дорога і паркувальні місця для автомобілів. Адже поруч освітній заклад – гімназія «Перспектива». Невдовзі розпочнеться навчальний рік. Тож вимога освітян – якнайшвидше побудувати тротуар, адже більшість школярів проходитиме щоденно до школи повз багатоповерхівку. Тротуар є як побудувати, а от для дороги місця замало. До цього забудовник проводив зустріч із мешканцями і, за словами керівника будівельної організації Миколи Ящишина, вони дали згоду для будівництва дороги поступитися прибудинковою територією, однак на зустрічі 10 серпня люди це твердження заперечили.

Мешканка житлового будинку Віра Лисиця каже, що їх будинок є кооперативним, тож прибудинкова територія – їх власність. Ось тільки право власності оформити поки що не встигли.

Після бурхливої полеміки та суперечок щодо будівництва тротуару питання таки узгодили. Директор гімназії «Перспектива» А. Черницька вважає, що тротуар має бути невисоким і безпечним для проходу дітей, а з обох його боків бажано встановити турнікети. Вона запропонувала під’їзди до школи зробити з вулиць Чапаєва і Дзержинського, аби діти, які проживають на тих вулицях, могли безпечно діставатися до школи. А ось питання дороги доручили довивчити управлінню архітектури. Люди вимагають, щоб вона проходила з боку новобудови. Міський голова А. Федорчук підкреслив, що думка мешканців будинку має бути врахована в першу чергу.

На зустрічі озвучено одне з основних питань, які має вирішити забудовник, – облаштувати сміттєвий майданчик, оскільки той, що є нині, – це просто баки, поставлені на землі, від яких розповсюджується неприємний запах на сотні метрів. Вирішення цього питання покладено на ТОВ «Бориспільміськбуд», яке, на жаль, поки що не зробило жодних кроків у цьому напрямку. Микола Ящишин пообіцяв найближчим часом усе владнати. Тож редакція має намір проконтролювати, як виконується обіцяне.

По завершенні зустрічі мешканці будинку організувалися в ініціативну групу, до якої увійшли Тетяна Бондаренко, Любов Дзюба, В’ячеслав Дубровський, Віра Лисиця.

Лідія Захарченко, редактор міського радіомовлення, фото віктора Співака

Share Button