Бориспільщина заощаджуватиме ресурси

У Борисполі відбулося підписання Меморандуму про партнерство, співпрацю та взаємодію між Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України та Бориспільською районною державною адміністрацією.

Так, 27 липня голова Держенергоефективності Сергій Савчук та голова Бориспільської РДА Дмитро Воронін підписали документ, який у подальшому допоможе жителям Бориспільщини заощаджувати свої кошти завдяки енергозберігаючим технологіям. Зокрема, у меморандумі йдеться про встановлення енергозаощаджувального обладнання на території району, співпрацю у галузі енергетики, заснованої на використанні біологічних видів палива, а також акцентовано увагу на екологічно чистому виробництві енергії й використанні відновлюваних джерел енергії на території району тощо.

Райдержадміністрація, в свою чергу, зобов’язується підготувати проект рішення та внести на розгляд сесії районної ради зміни до бюджету на 2015 рік в частині спрямування коштів на обладнання бюджетних установ та організацій приладами обліку тепла й гарячого водопостачання з метою раціонального споживання природних ресурсів та підвищення рівня енергетичної безпеки.

«Держенергоефективності підтримує ініціативи міст, в яких відшкодовуватимуть частину відсотків за кредитами, залученими населенням та ОСББ, на утеплення житла. Для нас та для держави в цілому важливо, щоб у кожному місті та селищі знали про програми з енергоефективності та активно долучалися до них. Держава відшкодовуватиме частину суми кредиту на придбання «негазового» котла, енергозберігаючого обладнання або матеріалів, а за рахунок місцевих або регіональних програм передбачається відшкодування частини відсотків за кредитами. У результаті матимемо потужний синергетичний ефект. Населення отримуватиме подвійну допомогу від держави, а кількість реалізованих заходів з енергозбереження в усій країні постійно збільшуватиметься», — прокоментував оновлення програми енергозбереження Сергій Савчук.

«Підписання меморандуму — це великий поштовх у розвитку енергетичної галузі регіону. Адже основна наша мета — енергетична безпека та енергетична незалежність, — пояснює голова Бориспільської районної держадміністрації Дмитро Воронін. — Днями на сесії районної ради було прийнято зміни до Програми енергозбереження (підвищення енергоефективності) Бориспільського району на 2013-2018 рр. Згідно з цією програмою передбачається відшкодування за рахунок місцевих бюджетів частини відсотків за кредитами, отриманими населенням, на утеплення стін, підвалів, дахів, встановлення індивідуальних теплових пунктів, заміна вікон, встановлення твердопаливних котлів. Що стосується енергозбереження для бюджетної сфери, то планується замінити лампи розжарювання на енергозаощаджувальне обладнання. Йдеться й про стовідсоткове забезпечення бюджетних установ та організацій приладами обліку».

Підписання меморандуму відбулося в рамках роботи Форуму «Впровадження енергоефективних технологій — крок на шляху до енергетичної незалежності Бориспільського району». У заході взяли участь заступник голови Київської обласної державної адміністрацї Олег Корбан, генеральний директор Electric Marathon International Андрій Білий, в.о. голови Бориспільської районної ради Іван Недогибченко, секретар міської ради Володимир Пилипчук та ін. Вони мали змогу поділитися досвідом та ознайомитися з роботою електрокарів та сігвеїв, що були представлені на виставці біля приміщення РДА. Олег Корбан та Дмитро Воронін особисто проінспектували, як працює сігвей або, як його ще називають, електричний самокат (скутер).

На виставці були презентовані й електрокари Nissan LEAF і Tesla MODEL S. Вони заряджуються від звичайної розетки в 220V. Заряду вистачає на 200 км. Максимальна швидкість, що розвивають електрокари, сягає 214 км/год. На українському ринку подібні машини коштують від 40 тисяч доларів.

У Бориспільській районній державній адміністрації впевнені, що майбутнє — за електричним видом транспорту. Тому в перспективі регіон планує відкрити на своїй території дилерський центр з обслуговування електрокарів, заправну станцію та продаж необхідних запчастин та обладнання для екологічно чистих автомобілів.

Інф. «ТС»

Share Button