Ігор Шалімов про БКБМ, дослідження та соціальну відповідальність

Час винахідників і заводів-новаторів повертається. Це на своєму прикладі доводить ПрАТ «Бориспільський комбінат будівельних матеріалів», що за рік запустив кілька нових ліній виробництва та збільшив асортимент на 160 одиниць. Крім того, на території підприємства розпочав роботу ще один бетонний завод та сертифікована лабораторія, що досліджує якість будматеріалів. А з часом колектив планує запатентувати пневмотурбіну для перекачування цементу, яка ще скаже своє слово на ринку.

За усіма цими досягненнями стоїть амбітний і професійний колектив на чолі зі своїм керівником Ігорем Шалімовим, який не шкодує ні сил, ні коштів, ні часу, аби модернізувати підприємство та перетворити його на справжній науково-дослідний майданчик. Нині «БКБМ» не тільки укладає серйозні контракти, а й розвиває галузь. Про це та багато іншого І. Шалімов розповів «ТС» напередодні Дня будівельника.

Про ринок та БКБМ

БКБМ поєднує в собі 11 виробництв (бетон, паливні брикети, меблі, пластикові вікна, будівельні матеріали, меблі та ін.). Проте жодне з них ми не виводимо в ранг основного – це наш закон виживання на ринку. Саме завдяки диверсифікації наше підприємство не зупиняється ні на мить.

Про виробництво

Цього року запустили лінію виробництва перемичок, дорожніх бордюрів, бетонних стовпчиків та забивних палів (сваїв). Крім того, нині проводимо перемовини і плануємо закупити ще чотири одиниці високотехнологічного обладнання для виробництва вентиляційних блоків, сходових маршів та клітин.

Про брикети

На сьогодні попит на брикети нашого виробництва перевищує пропозицію. Тож якщо минулого року ми скоротили продаж нашої продукції до Європи, то цього року не продали жодної тонни. Через захмарні ціни на газ нас чекає дуже непроста зима, тому повинні підтримати наших співвітчизників, які перейшли на альтернативні види опалення. На сьогодні вже накопили на складах паливних брикетів типу Nestro близько 500 тонн.

Про лабораторію будівельних матеріалів

На початку року на території підприємства розпочала роботу перша в районі сертифікована лабораторія фізико-математичних досліджень будівельних матеріалів, оснащена сучасним обладнанням. Тут працюють троє молодих спеціалістів, яких забезпечуємо житлом та гідно оплачуємо їх працю. Дослідження, які вони проводять, дають змогу нашому підприємству тримати марку якості. Перевіряємо не лише сировину, а й продукцію, яку виготовляємо. Оскільки подібна лабораторія єдина в районі, багато будівельних компаній уже уклали з нами угоди на такі перевірки.

Про бетонний завод

Другий бетонний завод – це наша сила. Його потужність – 240 кубів на годину. Спроектували і зібрали цей завод за допомогою бориспільських спеціалістів. Під час  роботи використали новітні японські, німецькі та турецькі технології.

Про винахід

Перекачування цементу – одна з найбільших проблем для підприємств, що виробляють бетон. Причина в тому, що цемент – дрібна, сипуча речовина, яка, потрапляючи у механізм турбіни, що його перекачує, постійно виводить її з ладу. Ми взялись за цю проблему і сконструювали модель, що дозволяє перекачувати 300 кг цементу за 10 секунд. Таким чином збільшили швидкість і якість дозування сипучих матеріалів при виробництві бетону. Наразі наш винахід на стадії «обкатки», адже на ринок  хочемо представити уже готовий і досконалий продукт.

Про соціальну відповідальність

Наше підприємство займає активну громадську позицію. Підтримуємо цікаві ініціативи й намагаємося допомогти тим, хто до нас звертається. Особливу увагу приділяємо школам. Так, для ЗОШ № 8 щороку виділяємо певний гранд. Минулого року обладнали мультимедійну бібліотеку, ще раніше придбали комп’ютерний клас. Цього ж року плануємо відкрити музей історії школи, де буде зібрано розповіді про випускників, які прославили своє місто і свою державу. Сподіваюсь, що після відкриття такого музею до школи частіше заходитимуть і її видатні випускники.

Тоня ТУМАНОВА, «ТС»

Share Button