Найбільше бориспільці страждають від падінь, отруєнь та алкоголю

15 липня у приміщенні виконавчого комітету міськради відбулося засідання ради з питань безпечної життєдіяльності населення. Обговорювали стан виробничого та невиробничого травматизму, покращення якості й умов для безпеки містян та запобігання нещасних випадків.

Кількість травм у Борисполі зменшилася

Від чого ж найбільше трапляється нещасних випадків у Борисполі? За даними завідувача травматологічного відділення Бориспільської ЦРЛ Віталія Венгріна, це падіння, отруєння, опіки, навмисне нанесення тілесних ушкоджень, транспортні пригоди тощо. Так, за словами лікаря, за перше півріччя 2015 року від падінь постраждало понад 1,5 тисячі бориспільців, опіків зазнало 38 осіб, майже стільки ж стали учасниками транспортних пригод. За останні шість місяців через алкоголь отруїлося близько 50 містян. До речі, в аналогічний період минулого року цей показник був на 30% вищим, що, імовірно, пов’язане із забороною продажу алкогольних напоїв після 23.00, а також підвищенням цін.

Загалом В. Венгрін відзначає тенденцію зменшення кількості травматизму невиробничого характеру серед міського населення. Але кількість летальних наслідків збільшилася: у 2014 році — 14 осіб, у 2015-му – 17. На думку травматолога, окремим питанням є дитячий травматизм. Особливо під час канікул, коли діти часто залишаються наодинці. Батькам лікар радить приділяти якомога більше уваги своїм чадам.

Виробничий травматизм відсутній

Що ж до виробничого травматизму, то, за словами головного спеціаліста ФССНВ та профзахворювань України Галини Малюк, наразі ситуація виглядає вкрай позитивно – ніхто з працівників нинішнього року не постраждав. Якщо подібні випадки все ж трапляться, Фонд готовий виплачувати потерпілим компенсацію: лікарняні у разі незначного травматизму, у випадку зі смертельними наслідками – одноразову грошову виплату, крім цього, Фонд візьме на себе опіку над сім’єю загиблого.

Якісні дороги та тротуари – запорука безпеки

Аби попередити можливі травми на вулицях Борисполя, міська влада покращує якість дорожнього покриття. Так, за словами начальника відділу комунальної власності та житлово-комунального господарства Наталії Коліденкової, лише за поточний рік було відремонтовано близько 15 тис м² доріг. І це, не враховуючи тротуарів. Окрім цього, як наголосив перший заступник міського голови Микола Корнійчук, у місті проводиться активне освітлення вулиць, що також сприяє більш безпечному пересуванню вулицями як пішоходів, так і водіїв.

Небезпечний газ

Ще однією причиною частих травм є недбале поводження з газом у домівках. Як повідомив заступник начальника Бориспільської дільниці Броварської ФЕГГ Василь Косинський, найчастіше до трагедій призводить самовільне встановлення газових приладів громадянами, втручання у конструкцію внутрішніх систем газопостачання, недотримання вимог безпеки при їх експлуатації, незадовільний стан димових та вентиляційних каналів, тощо. За словами В. Косинського, філія проводить роботу по запобіганню аварій: «Нами створено аварійну групу, яка постійно знаходиться у стані готовності на випадок виникнення аварійної ситуації».

Ольга Рогач, «ТС»

Share Button