Рекорд: 10 годин передвиборчої риторики

Пленарні засідання міської ради у Борисполі проходять з аншлагом і стають епіцентром виверження негативних емоцій, як колективних, так і індивідуальних, а ще слугують платформою для політичного піару й місцем для відшліфовування передвиборчої риторики. Не стало винятком і вівторкове засідання 65-ої сесії міськради, яке, до того ж, ще й рекордно затягнулося: тривало з 10.00 до 20.00.

Причиною «перепрацювання» обранців стала їхня непоборна пристрасть до виступів «не до теми» та полеміки «не по суті». Поки у залі говорили-балакали, то до розгляду 153 питань порядку денного приступили аж о 13.00. У цілому, хід зібрання нагадував сюжет комедійного фільму Е. Рязанова «Гараж»: повна зала людей, герої дійства говорять багато й емоційно, переходячи до особистого (кожен тягне ковдру на себе), однак рішення все ж треба приймати разом.

 

Трохи приємного

Першим слово за трибуною взяв олімпійський чемпіон з плавання Сергій Фесенко, який тренує діток в Бориспільській ДЮСШ. Він подякував Борису Шапіро за благодійну підтримку юних спортсменів. Завдяки йому діти змогли  взяти участь у змаганнях на Закарпатті та відпочити. Далі Надія Литвиненко, активістка й волонтер, від імені 25-го батальйону «Київська Русь» подякувала депутатам та бізнесменам за волонтерську допомогу, а саме: Юрію Сидоренку, Володимиру Шалімову, Петру Жуваку, Валерію Ксьонзенку, Тетяні Хміль, В’ячеславу Пилипчуку та міському осередку Радикальної партії.

 

Будувати незаконно – зась!

Джерелом для розігріву емоцій у залі стала заява з трибуни жительки міста про сумнівне будівництво шестиквартирного будинку по вул. Котовського, 67 на ділянці 18 соток, оформленого під городництво. За словами виступаючої, яка мешкає неподалік споруди, забудовник планує будівництво у низинній місцевості, неподалік старих будинків. «На жаль, будівельна комісія не має права їздити на будівельні об’єкти, щоб розібратися в ситуації. Такий закон», — наголосив депутат Володимир Шалімов і рекомендував обуреним сусідам писати заяву до міліції, з метою порушення кримінального провадження.

«У наших силах контролювати будівництво, якщо його призначення не відповідає будпаспорту, звертаючись до інспекції державного архітектурно-будівельного контролю», — коментував Олександр Денисов. «Це питання винесено на розгляд сесії: про розірвання договору оренди землі із забудовницею Валентиною Левченко, — уточнив Юрій Локайчук. — Прошу депутатів підтримати». «Хто допустив це будівництво? Чому архітектор не подав до суду? Де звернення до Кабміну, щоб дозволили перевіряти об’єкт?» — радикально запитував Ярослав Годунок. Головний архітектор Вадим Парасочка пояснив, що дозволів на будівництво багатоквартирного житла на вул. Котовського, 67 ніхто не давав. «Я з депутатом округу Локайчуком готовий виїхати на об’єкт, щоб перевірити це будівництво й далі діяти в межах законодавства», — підсумував архітектор. Дискусію зупинив головуючий сесії, міський голова Анатолій Федорчук наголосив, що у Борисполі подібна практика почастішала через недобросовісність забудовників. Мовляв, спочатку будують без дозволів, а потім «заднім числом» хочуть  узаконити, не платять пайової участі. Міський          голова запропонував архітектурі виробити механізм протидії беззаконню й припинити вакханалію.

 

Будівництво у Соцмістечку – афера?

Історію змін з 2011 року в договорі оренди, що проходили через сесії міськради, на ділянку площею 2, 3 га під зведення висотки в Соцмістечку в районі будинку 367,  зачитав представник від громади, яка протестує проти забудови. «800-квартирний житловий комплекс, що буде приватним комерційним проектом ТОВ «Мегабуд»,  не має жодного відношення до ПрАТ «ПентоПак» і його спеціалістів, яким від початку планувалося зведення лише одного будинку, — наголошував доповідач. — Будівництво нагадує аферу. Масштабна забудова знищить старі інженерні мережі в Соцмістечку».

У зверненні вказано: скасувати рішення ради від квітня 2014 року, де йдеться про будівництво вже не одного, а кількох будинків, та винести на громадське обговорення питання доцільності надання згаданої ділянки в оренду ТОВ «ПентоПак». На думку доповідача, п’ятиповерхівка від ПрАТ «Агробудмеханізація» Володимира Шалімова, що має з’явитися неподалік «оврага», теж додасть небажаного навантаження мікрорайону. Володимир Ілліч на те відповів, що дійсно електромережі й напруга в Соцмістечку слабкі, тому його організація уклала договір з ПАТ«Київобленерго» на будівництво нової підстанції для потреб усього мікрорайону. За його словами, не буде проблем із водопостачанням та водовідведенням. Результатом обговорення скандальної теми будівництва в Соцмістечку стала домовленість про громадські слухання, що призначили на понеділок, 27 листопада, на 19.00 в залі міськвиконкому за присутності сторін конфлікту.

 

Претензії до тарифів і нафтобази

Від імені міського осередку Радикальної партії Олега Ляшка було озвучено тезу про зависокі тарифи в Борисполі. Під зверненням переглянути вартість комунпослуг і винести тему на обговорення нібито підписалося 700 жителів міста. Претензія, скоріше, стосувалася не економічного аспекту, а нагадувала класичний політичний передвиборчий закид, мета якого – дискредитувати роботу місцевих органів влади, адже тарифна політика – ініціатива держави. Звучали нарікання в залі, що не всі учасники бойових дій мають пільги  на комуналку. Були претензії до роботи Бориспільського РП. Незмінно активний на сесіях Ярослав Годунок просив викликати головного енергетика Романа Гаменицю, щоб той прозвітував про роботу підрозділу.

Я. Годунок оприлюднив інформацію після недавньої перевірки представниками виконкому та депутатами нафтобази, що на території міста. За його словами,  з 1989 р. підприємство не платить до бюджету ні копійки й має численні порушення у роботі. Також зауважив, що на його чотири депутатські звернення до міліції розібратися у ситуації з нафтобазою, яку активіст назвав «злочином», відповіді від правоохоронців він не отримав. Чому? Питання лишилися без відповіді через відсутність головного міліціонера.

На завершення сесії обранці підтримали пропозицію створити тимчасову комісію на базі депутатської житло-комунальної комісії, до складу якої мають право увійти представники громади та інші депутати, і вивчити принципи тарифоутворення у міських комунальних підприємствах.

 

Ціна питання – 50 копійок

Вкотре «пережовували» й тему вартості проїзду в громадському транспорті та обмеження кількості місць до трьох для пенсіонерів у час пік. Я. Годунок заявив, що перевізники зіштовхують інтереси пенсіонерів та працюючих громадян. «Радикальна партія вимагає відставки Миколи Корнійчука, бо він виконував обов’язки міського голови, коли 22 червня виконкомом було прийнято нове рішення щодо перевізників», — наполягав виступаючий. Він також поділився радикальною ідеєю: розігнати виконком міськради шляхом таємного голосування. На пропозицію пристали більшість депутатів, а потім довго з ентузіазмом її обговорювали. Питання зміни складу виконкому лишили «на десерт». У підсумку, в голосуванні взяло участь 43 депутати, з яких 23 – «за» розпуск виконкому, «проти»  — 19, «утрималися» — 2. Радикальний задум провалився, не набравши очікуваних 25 «за».

Попереднє рішення виконкому про тариф 3,50 грн за проїзд по місту ніби й скасували, однак по факту нічого не змінилося, та й пенсіонерам на маршрутах, як і раніше, не радіють у часи пік.

 

Про фінанси і нардепа

Претензії до розподілу бюджетних коштів між виборчими округами озвучив Олександр Денисов і закликав враховувати думку всіх депутатів. Його підтримав Ігор Петренко. «У мене виборчий округ – спальний район, де немає ні шкіл, ні садочків, лише приватна забудова, — констатував він. — Чому бюджет орієнтується не на виборця, а на соціальні об’єкти? У нас виділяються кошти на ремонти під’їздів, дахів у багатоповерхівках, де квартири приватизовані, а на дороги в приватній забудові менше уваги!» «Три мільйони гривень цього року виділено на асфальтування територій біля під’їздів і 40 мільйонів – на асфальтування доріг, у тому числі й у приватному секторі. Але грошей на всі вулиці не вистачає, — відповів Анатолій Федорчук. — Зараз у Верховній Раді зареєстровано законопроект, згідно з яким має бути вилучення з міських бюджетів 60% коштів від акцизного збору. Цього року по акцизу плануються надходження 25 млн грн. Пропоную направити звернення з проханням не допустити прийняття цього законопроекту». Головуючого підтримали. Схвалено й ідею Олександра Дудченка запросити на наступну сесію нардепа Сергія Міщенка, щоб той розповів про свою роботу на окрузі. Бюджетні питання депутати підтримали, натомість багато часу витратили на земельні.

 

Спорт замість торгівлі

Міська влада реорганізує 10 соток на вул. Нижній Вал, 3-а, де донедавна планувався літній базар для реалізації городини. Анатолій Федорчук повідомив, що згідно з детальним планом територій там мав розміститися торгово-розважальний центр, але було внесено зміни: ділянку відведуть під облаштування спортивно-розважального комплексу. «Таке формулювання вимагає архітектура, я пропонував на погоджувальній раді чітко вказати об’єкт спорудження: баскетбольно-волейбольного майданчик», — пояснив міський голова і додав, що МАФи там потіснять, територію окультурять й зроблять пішохідною. Проголосували за таке рішення: звести баскетбольно-волейбольний майданчик і передати його на баланс міському Центру спорту.

 

Непростий «Промінь-Фуд»

Про надання дозволу молокопереробному підприємству ТОВ «Промінь-Фуд», що на вул. Завокзальна, 5-а, на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду площею 0, 25 га для споруд різного призначення депутати проголосували з другої спроби. Наголошувалося, що земля підприємству потрібна й для розміщення там локальних очисних споруд, проекти на які вже розробляються. Цей факт дає надію, що підприємство припинить багаторічне скидання стоків просто неба – за 800 м від виробництва, а мікрорайон «Промінь» позбудеться смороду з відстійника.

 

На сесії також прийнято низку рішень для забезпечення життєдіяльності міста. Зокрема, внесено зміни до рішення міської ради від 30 грудня 2014 року «Про бюджет міста Борисполя на 2015 рік», затверджено Програму розвитку освітньої галузі міста Борисполя на 2015–2017 роки, Програму щодо підтримки діяльності комунальних підприємств міста Борисполя на 2015–2019 роки, Програму соціально-економічного та культурного розвитку м. Бориспіль на 2015-2019 роки, а також прийнято рішення Про встановлення місцевих податків та зборів з 2016 року тощо.

Оксана КОБЗАР, «ТС», фото Ольги РОГАЧ

Share Button