На Бориспільщині успішно завершено навчальний рік

Освітяни Бориспільського району провели робочу колегію, на якій підбили підсумки 2014-2015 навчального року та окреслили план роботи на рік наступний. У заходах взяли участь директори шкіл та завідувачі дитсадків Бориспільщини, фахівці відділу освіти районної держадміністрації, голова РДА Дмитро Воронін, в.о. голови райради Іван Недогибченко.

Із доповіддю виступив начальник відділу освіти Микола Неруш. Він поінформував про успішну атестацію викладачів, високі досягнення школярів, співпрацю методистів з бібліотекарями, активну роботу у проведенні тематично-пізнавальних заходів, забезпечення шкіл підручниками, інновації щодо поширення інформації в мережі Інтернет, зокрема, створення веб-сайтів та власних сторінок у Фейсбук тощо.

АТЕСТАЦІЯ, КВАЛІФІКАЦІЯ, КОНКУРСИ

— З метою всебічного комплексного оцінювання діяльності педагогів, рівня кваліфікації та  присвоєння педагогічного звання в 2014-2015 навчальному році було атестовано 191 педагогічного працівника, з них 86 (52%) підвищили кваліфікацію, — доповів головний освітянин району. — Методистами проведено 42 заходи районного рівня — семінари, майстер-класи, конкурси, конференції на базі відділу освіти та шкіл району. На виконання наказу Департаменту освіти і науки проведено Міжнародний конкурс з української мови ім. П. Яцика, Міжнародний мовно-літературний конкурс ім. Т.Г.Шевченка, в яких взяли участь: у шкільному етапі – 2674 учні, районному – 852 учні.

 ЗЕМЛЯКИ — ПЕРЕМОЖЦІ ОЛІМПІАД ТА КОНКУРСІВ

Більшість учасників олімпіад та конкурсів виявили глибокі знання з окремих предметів, високий рівень сформованості відповідних компетенцій, оригінальність у написанні творчих робіт. За рішенням журі 252 учні стали переможцями районних олімпіад та літературних конкурсів, із них І місце посіли 59 учнів,  ІІ місце – 81 учень, ІІІ місце – 112 учнів. Кращих результатів на районному етапі досягли учні Щасливського НВК, Старинської, Кіровської, Дударківської та Вороньківської загальноосвітніх шкіл. Юлія Лупан, учениця 11 класу Мирненської ЗОШ, виборола ІІ місце на Всеукраїнському етапі з української мови та літератури, ІІ місце на Всеукраїнському етапі у V Міжнародному мовно-літературному конкурсі учнівської та студентської молоді імені Т.Г. Шевченка.

 ПІДРУЧНИКАМИ ЗАБЕЗПЕЧЕНІ НА 96%

Забезпеченість підручниками в районі становить 96%. Повністю перейшли на нові підручники учні 1-3-іх та 5-6 класів. Цього року змінено процедуру забезпечення підручниками учнів загальноосвітніх навчальних закладів. Протягом березня-травня всі ЗНЗ району брали участь у конкурсному відборі підручників. Матеріали та результати відбору будуть розглянуті на колегії МОН України, після надання відповідного грифу затверджується перелік підручників, що видаватимуться за кошти державного бюджету. Відповідно, формуються ціни. Як відомо, у 2015 році забезпечення підручниками учнів 4-их та 7-их класів загальноосвітніх навчальних закладів здійснюватиметься згідно із Законом України від 28 грудня 2014 р. № 76-VІІІ. Це забезпечення безоплатними підручниками пільгових категорій учнів.

 

НА ЧАСІ АКТИВІЗАЦІЯ ВЕБ-САЙТІВ

Усі загальноосвітні навчальні заклади Бориспільського району, за інформацією М. Неруша, мають власні веб-сайти. П’ять дитсадків — «Берізка» в Горі, «Ромашка» в Щасливому, «Лісова казка» в Процеві, «Веселка» в Іванкові та «Веселка» у Гнідині та 2 дитсадки в складі НВО також мають свої сайти. Окрім того, вчителі, за схваленням методичної ради, оприлюднюють результати професійної діяльності у фахових журналах та на Інтернет-порталах, беруть участь у міжнародних виставках наукових робіт.

 

ПРИЙНЯТО КОНСТРУКТИВНІ РІШЕННЯ

За результатами колегії було прийнято низку рішень. Серед них — до 24 серпня в школах району спланувати відкриті уроки, провести засідання методоб’єднань, на яких обговорити плани роботи на навчальний рік (затвердити і погодити). Також узагальнити результати профільного навчання за попередні роки, виробити обґрунтовану стратегію допрофільного та профільного навчання в закладі. У вересні поточного року створити електронну базу напрацювань з надання освітніх послуг дітям з обмеженими можливостями, вивчити можливості та надати пропозиції у відділ освіти щодо організації різних форм дистанційного навчання з використанням комп’ютерної бази. До 7 вересня завершити роботу зі створення веб-сайтів ЗНЗ та ДНЗ та постійно забезпечувати їх наповнюваність.

Підготувала Олександра Шостак

Share Button