«Берегиня» відновила свою репутацію

«Хеппі-ендом» закінчився резонансний скандал, який розгорівся навколо дошкільного навчального закладу «Берегиня» декілька місяців тому. Так, батьки деяких вихованців закладу звинувачували завідуючу дитсадка у вимаганні «благодійних внесків», а також у недбалому поводженні працівників садочка з дітьми. Зокрема, на території закладу батьки виявили подушку сорокарічної давності, яка нібито послужила збудником алергії у однієї дитини.

Також було знайдено ще й матрац зі слідами цвілі. Тож незадоволені батьки почали збурювати громадськість проти працівників ДНЗ. Апогеєм скандалу стала перевірка закладу на порушення у роботі та звіт завідуючої, де й була поставлена крапка у всій історії.

На що ж пішли кошти?

На відкритий звіт керівника «Берегині» Тетяни Пивовар, яка очолює заклад з початку його створення, прийшли не лише батьки вихованців, а й заступник міського голови Людмила Пасенко, депутати міськради Едуард Берестюк і Валерій Мартишко, представники освітньої галузі міста, ЗМІ.

За словами Т. Пивовар, сьогодні у садочку виховується 178 дітей. За звітний період (2014-2015 навчальний рік) за кошти з міського бюджету, батьківські благодійні внески, одноразові допомоги було відремонтовано декілька павільйонів, ігрових майданчиків, закуплено іграшки, літературу, фізкультурне обладнання, меблі та багато іншого. У планах – ремонт ще двох павільйонів на суму понад 50 тис. грн, відкриття логопедичної групи, оснащення та ремонт спортивного майданчика, придбання спортивного інвентаря, холодильника та мультимедійної системи, аби ще більше покращити і так досить непогану матеріально-технічну базу дитсадка.

Усі кошти, надані батьками, перераховуються на рахунок благодійного фонду «Долоні турботи». Щодо їх використання прозвітувала президент БФ Світлана Созонова: «Благодійний фонд активно почав працювати з 1 грудня 2015 року. На батьківських зборах було вирішено, що всі внески матимуть виключно добровільний характер. Зокрема, від батьків станом на 1 червня до благодійного фонду надійшло понад 6 тис грн. До них додалася одноразова матеріальна допомога у розмірі 7 тис грн. За півроку було використано майже 7 тис. грн. Це, зокрема, такі витрати, як закупівля продовольчих товарів (олія, капуста, морква, яйця тощо), подарунки на свята та конкурси, господарчі товари (миючі засоби, ганчірки тощо). Останнім пунктом у цьому списку числиться чистка подушок на суму 1050 гривень».

Як зауважила С. Созонова, всі дані щодо витрат благодійного фонду є на веб-сайті ДНЗ «Берегиня» у вільному доступі, тож сумніватися у їх прозорості не варто.

Проблеми є, але їх завжди розв’язують

На підтримку завідуючої виступили й матері, які не вбачають у діях працівників садочка жодних недоліків. Так, подяку висловили батьки учнів групи «Веселка», які наголосили, що недоліки у роботі ДНЗ, звичайно, є, як і в будь-якій установі. У тому числі це стосується фінансування. Та, незважаючи на це, проблеми завжди розв’язувалися. Батьки впевнені, що усі здані ними добровільні внески пішли виключно на потреби дітей, адже бухгалтерію від них не приховують.

Ще одним підтвердженням довіри батьків до працівників закладу стало анкетування, яке показало досить високі результати: з 16 присутніх мам лише одна залишилася незадоволеною.

На жаль, почути точку зору осіб, які були ініціаторами усіх цих подій у дитсадку, не вдалося, адже вони пішли із засідання ще до його початку.

Перевірка встановила…

Офіційну позицію висловила начальник управління освіти і науки Тетяна Чернойван, яка оприлюднила результати перевірки: «Згідно з перевіркою, протягом 2012-2015 років батьки добровільно внесли кошти на спеціальний рахунок «Берегині» у розмірі 128 тис. 264 грн та надали негрошової допомоги на суму 185 тис. 415 грн. З міського бюджету було виділено та використано на утримання цього закладу за вказаний період понад 5 млн грн. Ці кошти пішли на виплату заробітних плат працівникам, оплату енергоносіїв. З них майже 1,5 млн грн пішло на капітальний ремонт закладу. Варто зауважити, що із 178 батьків вихованців «Берегині» благодійну допомогу надавали лише 102, що ще раз підтверджує добровільність цих внесків», ‒ наголосила Т. Чернойван.

Причиною виникнення скарг окремих батьків про незадовільний стан спальних речей начальник управління освіти і науки називає грубе порушення у роботі помічника вихователя, яка вже не працює в «Берегині»: «Недоліки в її роботі пояснюються відсутністю належного контролю щодо виконання її посадових обов’язків завідувачем ДНЗ. А також приховування фактів недбалого ставлення до дітей вихователем, яка також звільнилася. Вихователі, які прийшли на зміну звільненим, отримали приміщення групи у занедбаному стані. Так, під час генерального прибирання спальної кімнати було виявлено матрац з ознаками цвілі та подушку з великим вмістом пилу. Після повідомлення завідуючій про неналежний санітарний стан вищевказаних предметів адміністрацією закладу було проведено перевірку постільних речей в усіх групах та замінено старі подушки й матраци на нові. Комісія не виявила подушку, на яку вказували батьки».

Більше того, за словами начальника управління освіти, ця подушка на балансі закладу навіть не перебувала, адже відрізнялася від інших коричневим кольором та незашитим напірником. А також роком випуску – 1972 (заклад почав функціонувати лише у 1975 році). Всі інші подушки, що перебувають на балансі садка «Берегиня», мають білі та світло-сірі напірники з штампами дитсадка. Висновок комісії: подушка була занесена в приміщення садочка з метою спровокувати скарги та дискредитувати ДНЗ.

Незважаючи на позитивний для керівництва «Берегині» кінець скандальної історії, Тетяні Пивовар все ж загрожує покарання у вигляді притягнення до дисциплінарної відповідальності. Та присутні батьки встали на захист завідуючої й попросили її не карати.

Ольга Рогач, «ТС»

Share Button