ВЧИМОСЯ ЕКОНОМИТИ

Економічна ситуація в державі «притиснула до стінки» майже кожного. Ціни «кусаються», і що найстрашніше – на все. Зводити кінці з кінцями нелегко, однак реально, якщо навчитися економити. Постійні запитання громадян «Чого чекати від нового опалювального сезону?» змушують реагувати.

Міська рада відповіла на них засіданням «круглого столу» на тему: «Реалізація Програми енергозбереження, енергоефективності та термомодернізації в житлових будинках міста Борисполя на 2015-2018 роки». Місцем діалогу влади з громадою стала центральна бібліотека міста.

Виконуючий обов’язки міського голови Микола Корнійчук обґрунтував необхідність реалізації програми, яка успішно впроваджується у Рівному і для Борисполя слугуватиме основою. Її мета – проведення комплексного або часткового капітального ремонту задля зменшення потреби міста в ресурсах за рахунок скорочення споживання теплової енергії. Ініціатором виступило Головне управління житлово-комунального господарства, замовником –  виконавчий комітет. На все про все – чотири роки і близько 46 мільйонів гривень. Фінансування здійснюватиметься за кошти місцевого бюджету та громадян. Також можлива допомога з інших джерел, не заборонених законодавством. Витрати підлягатимуть щорічному уточненню згідно з коливанням цін на прилади обліку, підвищенням мінімальної заробітної плати, змін податкового законодавства та інших чинників.

Якщо порівнювати з попередніми, то минула зима була відносно теплою, де тариф на опалення становив 10,56 грн за кв. м. Сезонні цифри затверджує Національна комісія регулювання електроенергетики України, а мав би виконавчий комітет. За словами М. Корнійчука, ця програма забезпечить поліпшення точності розрахунків за отриману послугу. До того ж стимулюватиме населення економніше споживати ресурси за рахунок оплати по факту.

Попри плани на майбутнє, роботи з утеплення будинків ведуться давно: віконно-дерев’яні блоки замінено на металопластикові, за кошти ЖЕКів і мешканців у багатоповерхівках з’явилися металеві двері.

На поточний 2015 рік виділено 2 мільйони гривень для придбання теплових лічильників. Однак їхнє встановлення відбуватиметься за кошти громади до 15 жовтня. Керуюча справами виконавчого комітету міської ради, модератор проекту Людмила Передерей повідомила, що виконання робіт з термомодернізації будівель житлового фонду відбуватиметься виключно за умов співфінансування, тому важливим є створення будинкових комітетів. Про порядок їх створення доповіла начальник відділу інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Тамара Петруша. Усі присутні отримали пам’ятки із зразками заяв та протоколів. На сьогодні вже зареєстровано близько 20 звернень, які відповідно до черги чекатимуть виконання робіт.

Засідання 25 червня відбулося у рамках реалізації проекту Польсько-Канадської Програми підтримки демократії, співфінансованої з програми польської співпраці на користь розвитку Міністерства закордонних справ РП та канадського Міністерства закордонних справ, торгівлі та розвитку (DFATD). Стали свідками діалогу влади і громади заступник директора Щецинського навчального центру Фундації розвитку місцевої демократії (FRDL), автор проекту Пшемислав Фенрих (на фото) та представник експертної групи МГО «Інституту демократії імені Пилипа Орлика», координатор проекту з української сторони  Оксана Колісник. Пшемислав Фенрих розповів, що кошти на реалізацію проекту виділила Канада, щоб Польща могла поділитися з нами досвідом. Водночас зауважив, що бориспільці толерантні, попри гостроту порушеної теми.

У рамках проведення «круглого столу» кожен бажаючий міг поставити запитання й отримати на нього об’єктивну відповідь, внести пропозиції щодо доопрацювання пам’ятки. За словами організаторів, такі заходи відбуватимуться постійно, задля інформування жителів міста.

Тетяна ПІДГУРСЬКА, кореспондент міського радіомовлення, фото Віктора СПІВАКА

Share Button