З п’ятниці їздитимемо по 3,50

З 1 червня Верховною Радою відмінено безкоштовнй проїзд для деяких категорій населення. Найболючіше це вдарило по гаманцях пенсіонерів (на сьогодні за законодавством пільги надаються лише певним категоріям населення: інвалідам I і II групи, дітям-інвалідам, дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, та особам, які їх супроводжують, а також учасникам бойових дій). І з початку місяця перевізники категорично відмовляються перевозити безоплатно пільгові категорії населення.

А до міськвиконкому надходять численні с карги від бориспільців стосовно відмови в пільговому проїзді. У цей час велися перемовини між владою і перевізниками. На міських маршрутах членами тимчасової комісії було проведено перевірки (результати озвучили Олег Верес, Владислав Пилипчук, Юрій Сорокалат).

22 червня відбулося засідання міськвиконкому, на якому розглянуто питання підвищення тарифів на міських маршрутах. Засідання проводив виконуючий обов’язки міського голови Микола Корнійчук. На початку він поінформував присутніх про ситуацію з перевезенням пільговиків на Київщині, адже в деяких містах введено для пенсіонерів талонну систему: зокрема, в Баришівці – по 6 талонів на місяць і 4 грн проїзд, у Березані — 8, проїзд також 4 грн, в Яготині проїзд коштує 3 грн 50 коп. і пільговий проїзд без обмежень, у Білій Церкві – 3 грн і тривають перемовини щодо безкоштовного проїзду пільговиків. На поточний рік державою через управління соціального захисту населення для компенсації перевізникам за пільгове перевезення населення виділено 630 тис. грн. Станом на 22 червня таких коштів виділено 253 тис. 200 грн, перевізникам проплачено 191 тис. грн (заборгованість становить 101 тис. грн).

На засіданні виконавчого комітету думки висловлювались різні: одні підтримували перевізників, наголошували, що розуміють фінансову ситуацію, інші захищали пасажирів. Адже на сьогодні основний тягар ляже на пересічоного мешканця міста. Голова громадської ради Ганна Михайлюк зауважила, що не підтримуватимуть підвищення проїзду, місцевий активіст Олег Верес відстоював позицію скорочення рейсів на маршрутах, чим можна зекономити і не здорожчувати тариф. Позиція членів виконкому Юрія Сороколата і Владислава Пилипчука була на боці перевізників, хоча вони поставили  вимогу: якщо підвищувати тариф – то й поліпшувати якість послуг. Начальник управління освіти і науки Тетяна Чернойван звернулася до перевізників з проханням милосердніше ставитися до школярів, коли в них часом не вистачає коштів на проїзд, особливо в зимовий період. Член виконкому Лариса Сорока зауважила, що часто водії не курсують у напрямку розвилки, мотивуючи тим, що не встигають на наступний рейс, або шукають іншу причину, а пасажирові, аби дістатися до віддалених куточків міста, доводиться пересідати  на інший рейс. Голова міської організації ветеранів України Анатолій Пасічний, член громадської ради Віра Шульга також звернули увагу перевізників на недоліки, які потрібно усунути.

Заступник міського голови Людмила Пасенко в унісон виступаючим наголосила, що 24 і 25 червня на підприємстві «АТАСС-Бориспіль» за підтримки громадської організації «Аллатра» (члена громради Альони Немировченко ) для водіїв відбудеться лекція на тему «Вихід з конкретної ситуації. Самоконтроль».

Від імені перевізників виступив Микола Мозговий і зауважив, що навіть 50 копійок поліпшать фінансову ситуацію, і їм не доведеться зупиняти роботу автобусів.

Після бурхливого обговорення на засіданні виконавчого комітету вирішили дати зелене світло підвищенню тарифів на проїзд на міських маршрутах з 26 червня, від дня опублікування рішення в друкованих засобах масової інформації, до 3 грн 50 коп. (до цього вартість проїзду становила 3 грн), до аеропорту вартість залишається без змін — 4 грн 50 коп. Таке рішення прийнято за умови, що перевізники перевозитимуть пільгові категорії населення з 10.00 до 16.00 безоплатно без обмежень, в інший час — в салонах маршруток має бути відведено 3 пільгові місця. До цього переліку не входять ті категорії, яким державою і так надано безкоштовний проїзд. Між перевізниками і владою підписано відповідний Меморандум, що діятиме до 31 грудня цього року. Копія цього документа має бути розміщена в салоні кожного автобуса чи маршрутки.

Лідія Захарченко, редактор міського радіомовлення

Share Button