ВОДА, СПЕКА І АЛКОГОЛЬ — ВЕЛИКА НЕБЕЗПЕКА

За три дні на Бориспільщині загинуло двоє чоловіків через необережне поводження на воді, ще одного вдалося врятувати

У літній період у лісових масивах, на узбережжях річок, озер та інших водойм збільшується кількість випадків порушень громадського порядку, хуліганських проявів, нанесення тілесних ушкоджень, а також нещасних випадків на воді.

Для безпеки відпочиваючих біля водних об’єктів керівництвом міліції Київщини проводиться операція «Літо-2015». Організовано додаткове патрулювання працівниками міліції, постійно проводяться рейди, тож жителі області можуть насолоджуватися безпечним відпочинком. Також відпрацьовуватимуться приміські лісопаркові зони, пляжі, бази відпочинку, ресторани, бари, нічні клуби. До виконання правоохоронних заходів залучаються члени громадських формувань з охорони громадського порядку.

На воді потрібно дотримуватися встановлених правил поведінки:

 • купання починайте при температурі повітря +25°С та температурі води +17-19°С;
 • купайтеся тільки в спеціально відведених та обладнаних місцях;
 • не купайтеся відразу після прийому їжі;
 • знаходьтеся у воді не більше 10-15 хвилин;
 • не плавайте далеко від берега, не запливайте за попереджувальні знаки;
 • потрапивши у сильну течію, потрібно не боротися проти неї, а пливти за течією, наближаючись до берега;
 • не входьте у воду занадто розігрітим: перепади температури можуть спричинити судоми;
 • при судомах не розгублюйтеся, намагайтеся утриматися на поверхні води і кличте на допомогу;
 • потрапивши у вир, наберіть побільше повітря у легені, зануртеся у воду і сильним ривком у бік за течією виходьте з виру і випливайте на поверхню;
 • не лежіть після купання на сонці, а відпочивайте у затінку;
 • при виході із води розітріть тіло долонями або рушником насухо і одягніться.

Однак основною причиною трагічних випадків є людський фактор – невиконання або нехтування встановленими правилами поведінки на воді, а саме – необережне поводження біля води в нетверезому стані. Громадяни ставляться до цих попереджень безвідповідально, вважаючи, що це стосується когось іншого.

Мабуть, саме так, думав 61-річний житель Борисполя, який 13 червня відпочивав разом з друзями на озері у місті. Після вживання алкогольних напоїв чоловік пішов купатися та почав тонути. На щастя, друзі вчасно прийшли на допомогу. Постраждалого було доставлено до реанімаційного відділення з екстреним станом після утоплення.

Двом іншим двом чоловікам пощастило менше. 15 червня на річці Дніпро в селі Гнідин після вживання спиртних напоїв пішов купатися та потонув 33-річний житель Вінницької області. Цього ж дня в селі Кийлів на річці Дніпро потонув 54-річний житель Борисполя.

Ці приклади вкотре свідчать, що відпочинок біля водойм не завжди закінчується вдало. Намагайтеся уникати надзвичайних ситуацій на воді – будьте уважні та обережні, адекватно оцінюйте свої можливості і точно розраховуйте сили. Пам’ятайте, ваша безпека у ваших руках!

Бориспільський МВ ГУМВС України в Київській області

Share Button
Tags: