До уваги суб’єктів господарської діяльності, які мають найманих працівників!

Бориспільська ОДПІ ГУ ДФС у Київській області ПОВІДОМЛЯЄ…

Відповідно до частини третьої статті 24 Кодексу законів про працю України працівник не може бути допущений до роботи без укладення діючого договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску ні загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Оскільки Порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затверджений наказом Міністерства доходів і зборів України від 09.09.2013 № 454, зареєстрований у Міністерстві юстиції України 20.09.2013 за №1628/24160, скасовано і на сьогодні порядок повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу відсутній, заповнення таблиці 5 додатка 4 до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску па загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015р. №435, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від №460/2605, до прийняття необхідного порядку вважається повідомлення, яке подається у складі обов’язкової звітності за календарний місяць до територіальних органів фіскальної служби за основним місцем обліку платника із зазначенням трудових відносин з прийнятими працівниками.

 

…НАГАДУЄ

Електронні сервіси ДФС України – економія робочого часу

З метою створення якісних умов обслуговування платників на веб-порталі Державної фіскальної служби України розміщено ряд сервісів, завдяки яким можна сформувати, перевірити та надіслати до ДФС податкову звітність, дистанційно перевірити розрахунки з бюджетом, дізнатися про терміни сплати податків, а також іншу корисну інформацію.

Зокрема, консультацію з питань податкового, митного законодавства можна отримати за допомогою «Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу» (ЗІР).

Заощадити свій власний час та кошти, отримати необхідну інформацію платники мають змогу за допомогою електронних сервісів, які знаходяться на веб-порталі ДФС України (www.sfs.gov.ua)

 

До уваги платників податків! Запитували? – Відповідаємо

Протягом якого часу фізичні особи повинні сплатити податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки?

Відповідно до Податкового кодексу України обчислення суми податку з об’єкта оподаткування, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника житлової або нежитлової нерухомості виходячи з бази оподаткування та відповідної ставки податку.

Податкове зобов’язання за звітний рік з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачується фізичними особами протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

Коли фізичній особі необхідно сплачувати транспортний податок з легкового автомобіля, який придбаний протягом року?

Платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, які використовувалися до 5 років і мають об’єм циліндрів двигуна понад 3000 куб. см.

Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25000 грн за кожен легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування.

Податкові повідомлення-рішення про сплату суми податку надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його реєстрації до 1 липня року базового податкового (звітного) періоду.

Щодо об’єктів оподаткування, придбаних протягом року, транспортний податок сплачується фізичною особою-платником починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт. Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

Share Button