Працелюбність завжди приносить бажані результати

Ще зовсім юна, але безмежно талановита та працелюбна дівчина вражає своїм інтелектом. За роки навчання в школі вона встигла стати учасником десятків олімпіад, починаючи зі шкільних та районних і закінчуючи всеукраїнськими. За цей час школярка палко полюбила українську мову та літературу і як результат отримала максимальний показник – 200 балів на Зовнішньому незалежному оцінюванні.

З Юлею Лупан уже знайомі журналісти «ТС», адже про тоді восьмикласницю Мирненської ЗОШ міськрайонка писала на своїх сторінках 2 березня 2012 року. І про її працелюбність, і про те, як живеться у ритмі шкільної зайнятості, і про перемоги в конкурсах та олімпіадах. На запитання журналіста, про що мріє, Юля тоді відповіла: «Про перемогу в загальнонаціональному етапі олімпіади з української мови. А також мати престижну роботу, досконало знати англійську мову, в майбутньому працювати журналістом або перекладачем, лінгвістом…». Сьогодні «ТС» вже розмовляла з Юлею як випускницею.

Любов до літератури й мови проявилися у дівчинки зовсім рано. У сім років дівчатко підготувало для мами оригінальний подарунок, зроблений власноруч. Це була збірочка поезій. «Я взяла листочків 10, звичайних, у клітинку, написала на них вірші, скріпила степлером й намалювала підсніжник», — пригадує Юля. Спершу мама критично поставилася до дитячої поезії, та щоб не відбити в малечі бажання писати, обережно порадила ще попрацювати над «збірочкою». А через деякий час Юлині вірші, подані на районний конкурс «Космічні фантазії», принесли їй срібло й конвертик з першим гонораром. Уже третьокласницею Юля Лупан їде на конкурс з української мови імені Петра Яцика. Відтоді все й почалося…

Ще кілька років і осінь зайнята підготовкою до районних, зима – до обласних, а весна – до всеукраїнських конкурсів та олімпіад. А крім філології, дівчина захоплюється історією, з цікавістю проводить час над підручниками з біології, та й до математики з фізикою не байдужа. Запитаєте, як це все вдається поєднувати? Мабуть, якщо тебе цікавить все і відразу, а поруч є хороші вчителі та родина, яка завжди підтримає, – то немає нічого неможливого.

Але ж треба не забувати й про неймовірну працездатність та дисципліну. Перемога в обласному етапі та ІІ місце у 4-му етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови, ІІ місце у Всеукраїнській учнівській олімпіаді з історії, перемога в обласному етапі конкурсу імені Петра Яцика, ІІ місце на Міжнародному мовно-літературному конкурсі студентської та учнівської молоді імені Тараса Шевченка, а також срібло обласного етапу регіонального поетичного конкурсу «Зерна доброти» – все це мало й свою ціну. Всі поїздки та підготовки забирають чимало часу – тож і з друзями спілкуєшся менше, і нову книгу С. Кінга відкладаєш на пізніше, і перегляд улюбленого серіалу переносиш на потім. Як же себе так організувати? «Я складаю собі плани у вигляді таблички, окремо на кожен із кварталів і на щодень. Звичайно, все заплановане на день рідко вдається виконати, але це стимулює та організовує. А найкращим стимулом є бажаний результат», — ділиться своїми секретами дівчина. До того ж у свої 17 років Юля може похизуватися, що відпочинок в таких літніх таборах, як «Артек», «Молода гвардія», а також поїздку до Греції, заробила самостійно, власним розумом.

Як же готуватися до ЗНО, щоб мати максимально позитивний результат? Ю. Лупан радить готуватися не в останній тиждень, а протягом усього навчання в школі. Педагог та мама випускниці Наталія Миколаївна зауважує, що під час тестів багато помилок школярі допускають у завданнях з фонетики та синтаксису. Тож радить звертати на ці теми більше уваги. Тоді результати тестування не розчарують.

Та незважаючи на те, що школа позаду, Юля вирішила таки пов’язати своє життя з філологією, а студентські роки хоче присвятити вивченню англійської та німецької мов і в майбутньому стати кваліфікованим перекладачем.

Рецепт успіху від Юлії Лупан: «Бажання + працелюбність + дисципліна + підтримка родини = бажаний результат».

Катерина Савенко, «ТС», фото з архіву Ю. Лупан

Share Button