Шкільна освіта: Кількість учнів зросла, здобутки тішать

Навчальний 2014-2015 рік добіг кінця. Позаду залишилися останній дзвоник та випускний. Попереду у випускників — ЗНО, боротьба за вступ до вишу… Освітяни ж міста підсумовують зроблене. Начальник міського управління освіти і науки Тетяна Чернойван розповіла «ТС» про найголовніше:

 «Навчальний рік, що минув, – особливий»

По-перше, це зміни у проведенні державної підсумкової атестації з української мови та літератури для учнів 11 класів. Вона проводилася в формі зовнішнього незалежного оцінювання. Ще одне нововведення – тести на ЗНО з української мови   та літератури були складені за двома рівнями – базовим і поглибленим.

Упродовж навчального року, що минув, особлива увага приділялася організації профільного навчання учнів старшої школи, а також запровадження допрофільної освіти для учнів 8-9 класів.

По-друге, продовжено створення умов для навчання дітей з особливими потребами. У місті організовано навчання для 16 учнів, вони проходять у кожній школі.

По-третє, зміщено акценти у виховній роботі. Зокрема, визначено пріоритетним  національно-патріотичне виховання.

І фінансування . У 2015 році на освітню галузь виділено 92 450,5 тис. грн, у тому числі з міського бюджету – 47 865,6 тис. грн.

Отже, навчальний рік був стабільним, освітяни вчасно отримали всі розпорядчі документи  Міністерства освіти щодо організації роботи у навчальному році, що є надзвичайно важливим.

 Освіта у цифрах

Упродовж навчального року у школах міста навчалося 6430 учнів, що на 407 більше, ніж минулого. 348 учнів стали випускниками. Як бачимо, кількість учнів з кожним роком збільшується, зростає навантаження на школи. Минулого навчального року наші школи і садочки поповнилися дітьми-переселенцями з Криму, Донецької та Луганської областей. На сьогодні у наших закладах 303 таких дітей. 39 випускників одержали золоті та срібні медалі, з них 23 – золоті медалісти, решта – срібні. Хоча до проведення ЗНО на золоті й срібні медалі претендувало 45 випускників.

Також можемо похвалитися й іншими здобутками. 26 учнів наших шкіл стали лауреатами та переможцями обласних предметних олімпіад, семеро – переможцями 2 етапу Всеукраїнсього конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України. 15 учнів стали лауреатами та переможцями обласних творчих конкурсів.

Цього року нашою гордістю є лауреат премії ім. П. Чубинського Андрій Лехан. Він лідер серед лауреатів минулих років. Переможцем  обласного етапу всеукраїнського конкурсу майстерності педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів «Джерело творчості» у номінації «Керівник гуртка-2015» стала керівник Народного хореографічного ансамблю «Радість» Ірина Хижна, а лауреатом цього конкурсу – керівник Зразкового вокального ансамблю «Веселочка» Вікторія Крастиченко.

 Зовнішнє незалежне оцінювання

Участь у тестуванні взяли 323 випускники загально-освітніх закладів міста. Маємо такі результати: за високим рівнем серед спеціалізованих закладів (у місті їх три) найбільше балів – 37,5 – набрали учні НВК «Ліцей «Дизайн-освіта» ім. П. Чубинського. Серед загальноосвітніх закладів: у ЗОШ  № 1 ім. Ю. Головатого – 16,7. А ось за достатнім – НВК «Гімназія «Перспектива» – 45,5, серед ЗОШ на першому місці школа № 8 з результатом 36%.

 Оздоровлення

Найперший  вид  відпочинку для  школярів – традиційний, щорічний – пришкільні табори з денним перебуванням для учнів 1-5 класів.

Тож до 19 червня вони працюватимуть при ЗОШ міста (окрім ЗОШ № 3). У цей період на базі всіх шкіл для учнів 1-10 класів працюватимуть мовні табори. Це – новинка цьогорічного відпочинку. Тут діти зможуть набути певних навичок з іноземних мов. З міського бюджету виділено кошти на оздоровлення дітей з малозахищених сімей, дітей-сиріт, дітей-інвалідів, дітей із багатодітних сімей, дітей батьків-учасників АТО в сумі  310 тис. 625 грн. Зокрема, на харчування у пришкільних таборах – 129 тис. 100 грн, з них 12 475 – на харчування дітей учасників АТО. На придбання 46-ти путівок в м. Скадовськ Херсонської області виділено 119 900 грн, на 49150 грн придбано путівки для вихованців реабілітаційного центру «Наш дім». Цього року за батьківські кошти пропонується відпочинок для дітей з батьками в санаторії «Скадовськ», що в Херсонській області. Заїзди пропонуються упродовж літніх місяців. Також пансіонат «Рута» в селищі міського типу Затока Одеської області, дитячий оздоровчий заклад «Лісова казка» м. Переяслав-Хмельницький. І відпочинок за кордоном – у Болгарії та Греції.

Чудові оздоровчі походи щорічно пропонує наш центр туризму і краєзнавства, звичайно, за рахунок батьків. Походи цього року будуть у Карпати та по Київщині.

Тож з усіма питаннями щодо оздоровлення та відпочинку дітей звертайтеся до міського управління освіти і науки.

Записала Лідія ЗАХАРЧЕНКО, редактор міського радіомовлення

Share Button