«Укрзалізниця» урізає пільги пасажирам і змінює правила поїздок

Понад 15 категорій пільговиків втратять право безкоштовного проїзду приміським залізничним транспортом з 1 червня. Про це йдеться в повідомленні Державної адміністрації залізничного транспорту «Укрзалізниця».

З 1 червня 2015 набувають чинності зміни до правил перевезення осіб пільгових категорій, які стосуються також залізничного транспорту.

Відповідно до цього документа, втрачають право безоплатного проїзду у приміському сполученні, а також не їздитимуть безкоштовно залізничним транспортом один раз на 2 роки (туди і назад) або один раз на рік (туди і назад) з 50-відсотковою знижкою: військовослужбовці, які в період війни проходили військову службу у збройних силах колишнього СРСР, трудівники тилу, Герої України, повні кавалери ордена Трудової слави, Герої Соціалістичної праці.

Також цю норму пільгового проїзду скасовано для колишніх неповнолітніх в’язнів концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, створених фашистською Німеччиною та її союзниками в період Другої світової війни, а також дітей, які народилися у зазначених місцях примусового тримання їх батьків.

Скасовано норму і для колишніх в’язнів концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання в період Другої світової війни; для осіб, яких було насильно вивезено на примусові роботи на територію Німеччини або її союзників, що перебували у стані війни з колишнім Союзом РСР, або на території окупованих Німеччиною інших держав.

Також пільговий проїзд скасовано для дружин (чоловіків) померлих жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя інвалідами 3 групи, які не одружилися вдруге; для дітей партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога, яких у зв’язку з патріотичною діяльністю їх батьків було піддано репресіям, фізичним розправам, гонінням.

Втрачають право на безкоштовний проїзд у поїздах приміського сполучення ветерани праці, діти війни, а також особи, які супроводжують хвору дитину до місця лікування (реабілітації), оздоровлення та назад (за направленням медичних закладів).

Крім того, втратили право користуватися без обмеження приміським залізничним транспортом в період з 1 жовтня по 15 травня з 50% знижкою і такою ж знижкою на проїзд один раз на рік (туди і назад) колишні малолітні в’язні концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового утримання, визнані інвалідами 3 групи.

Користуватися послугами приміського залізничного транспорту безоплатно більше не зможуть особи, нагороджені Орденом Героїв Небесної сотні, Герої Радянського Союзу, повні кавалери Ордена слави, нагороджені чотирма і більше медалями «За відвагу», Герої Соціалістичної праці, удостоєні звання за працю в період Другої світової війни. Крім того, для цієї групи осіб також скасовано безкоштовний проїзд один раз на рік (туди і назад) у двомісному купе швидких і пасажирських поїздів.

Share Button