82 ХВИЛИНИ ПРАВДИ

З 22 по 28 травня у міському будинку культури відбулися покази документального фільму «Добровольці Божої чоти», в основі якого історія створення нової української армії, братерства та подвигу.

Режисери стрибають вище своєї голови, аби догодити сучасному кіноману. Це ретельно підібраний сюжет, акторський склад, музика, якість картинки. Однак є речі, які навіть 3D-спецефектами не підкупиш. 22 травня на екран міського будинку культури вивели правду. Документальний фільм «Добровольці Божої чоти», який ще з зими розпочав свій тур містами України, у бориспільців викликав неабиякий аншлаг. Режисери стрічки Леонід Кантер та Іван Ясній протягом довгого часу жили разом із донецькими кіборгами та бійцями Добровольчого Українського Корпусу. Фільм описує події поблизу Донецького аеропорту та селища Піски. Переоцінити 82 хвилини складно, особливо коли вони тримають з перших секунд і не відпускають до самих титрів.

Патріоти-добровольці не згодні віддати ворогові Міжнародний аеропорт «Донецьк». 242 дні триває героїчна оборона, аж врешті під обстрілом танків будівля завалюється. Люди витримують, не витримує бетон.

Про ставлення до агресова свідчать окремі моменти. Це і номерні знаки «ПТН-ПНХ», і порівняння з короладським жуком, який вторгається на чужий город. Фільм для перегляду не рекомендовано особам до 14 років. І недаремно. У кінострічні є кадри не для слабодухих, коли бійці перев’язують рани пораненим мирним жителям.

Порівняно з європейськими кінострічками, «Добровольці…» далеко не ідеальні як для звання «героїв-коханців». Вони такі, як є: зі специфічними, інколи вульгарними жартами, нецензурною лексикою та суржиком. Однак класикам зарубіжного кінематографу є над чим схилити голову – це щирість і ніякої гри попри ввімкнені камери.

Після завершення сеансу майже повністю заповнена зала аплодувала стоячи.

Леонід Кантер подякував усім, завдяки кому екранізацію побачили у Борисполі. На телебачення кінострічка не вийде через конфліктність багатьох моментів, в тому числі з владою. Режисер відзначив: це дума, яку за кордоном називають «Українці». На запитання кумирів фільму, чи довго триватиме війна, відповідає: «Доти, доки не подолаємо жлоба в собі». Долучилися до прем’єри і бориспільські воїни АТО та оборонці аеропорту, яким міський голова Анатолій Федорчук висловив подяку від усієї громади і подарував пам’ятні сувеніри.

Незважаючи на вільний вхід, у кожного була можливість визначити свою вартість квитка і вкинути до спеціальної скриньки. На завершення залишили найцікавіше – благодійний аукціон. Присутнім пропонували фото із реальних подій з нашими героями. Перший лот зі світлиною Віталія Горкуна пішов з молотка за 2600 гривень. Загалом до аукціону долучилися жителі міста та депутати міської ради. Останнім на розсуд публіки представили прапор із підписами оборонців аеропорту. Кінцеву ціну в півтори тисячі гривень запропонував секретар міської ради Володимир Пилипчук, однак заплатив 4500, аргументуючи тим, що за гроші таке не купують.

Зібрана сума в день прем’єри фільму в Борисполі становила 20 тис. 516 грн. Кошти, зібрані під час показу фільму з 22 по 28 травня  буде передано на потреби 79-ої окремої аеромобільної бригади.

Тетяна ПІДГУРСЬКА, кореспондент міського радіомовлення, фото автора

Share Button