«Рятунчик» здійснив свій перший політ, або 12 років без неба

Він ще пахне фарбою і небом, а на боках виграють сонячні промені. Коли «Рятунчик» сідає на злітну смугу в Борисполі, йому аплодують військові та волонтери.

«Літак добрий. Усе працює. Погода чудова, сіли гарно», — каже пілот підполковник Олексій Лук’янов і тисне руки команді.

 Диво від Миколая

Своє друге життя «Рятунчик» отримав 22 травня на день святого Миколая. Це величезне диво, вважають у військовій частині, адже крайній політ літака було здійснено в липні 2003 року. До 2015-го він служив донором, у тому числі й для свого «старшого брата» «Везунчика». У подальшому від відновленого літака чекають не менших див, адже його місія – рятувати життя.

За рік це вже третій спільний проект із фондом допомоги країні «Крила Фенікса» після «Везунчика» та «Вертунчика». На відновлення «Рятунчика» знадобились місяці роботи і майже мільйон гривень. Проте проект ще не закрито, адже потрібно укомплектувати медичну частину, а це ще близько 150 тис. грн.

 

Тільки красивий літак може літати красиво

Гімн, безсмертні слова великого конструктора та безліч побажань мирного неба. Так на землі «Рятунчика» зустрічали волонтери, активісти «Автомайдану», представники Міноборони, заводів «Антонов» та «410», а також міська влада.

Головний технолог заводу «410» Олександр Кіпров, який теж приїхав подивитись на обліт «Рятунчика», наголосив, що це велике досягнення відновлювати техніку, яка стоїть на землі.

«Ви бачили, як він «пройшов» над смугою, як піднімався, як сідав! Авіаційна техніка має жити в небі, а на землі лише заправлятись, змінювати екіпажі, а потім знову й знову злітати і борознити блакитний океан нашої планети», — зазначив О. Кіпров.

Він також процитував слова великого конструктора Олега Антонова, що «лише красивий літак може літати красиво» і побажав, щоб літаки в Україні літали лише в мирному небі.

До вітань також долучився міський голова Анатолій Федорчук: «Ми демонструємо світу, що народ і армія єдині. Завдяки злагодженій підтримці і волонтерському руху ми довели Європі, що ворог нам не страшний».

 

«Рятунчик» зможе транспортувати більше 20 поранених

Після урочистостей представник фонду «Крила Фенікса», координатор проекту відновлення літаків АН-26 Марина Добровольська розповіла журналістам, що на порятунок «Рятунчика», який зможе транспортувати від 18 до 24 поранених, знадобилось близько мільйона гривень. Проте якби всі необхідні роботи виконувались на заводі, їх вартість становила б 12-15 млн грн.

Вона також додала, що до відновлення АН-26 долучились не лише волонтери, а й держава: 200 тис. грн було виділено за бюджетними програмами повітряних сил України. Окрім того, отримано 400 тис. грн від спонсорів, а спілка пілотів МАУ допомогла закупити гуму, яку виготовляють в РФ.

М. Добровольська також розповіла, що «Рятунчика» ремонтували в умовах аеродромного майданчика на відкритому повітрі, руками техніків та інженерів, без  залучення фахівців із заводів, але з їхніми консультаціями.

Проте на волонтерів чекає ще один етап роботи з «Рятунчиком» — комплектація медичної частини. Потрібно закупити генератор, кондиціонер, щоб при транспортуванні  поранені почувалися комфортно. Крім того, апарати для вентилювання легень,  реанімаційні набори, обладнання для місця медика.

Після того, як «Рятунчик» буде повністю укомплектований і перетвориться на справжній літаючий госпіталь, волонтери візьмуться за інший, не менш грандіозний, проект. Тож незабаром чекаймо приголомшливих новин від волонтерів та бориспільських військовослужбовців на сторінках «ТС».

Допомогти волонтерам перетворити «Рятунчик» на літаючу швидку допомогу можна через Приватбанк, картка: 5168 7420 1547 5167 Добровольська Марина, а також через сторінку проекту на сайті «Крил Фенікса».

Катерина САВЕНКО, Тоня ТУМАНОВА, «ТС»

Share Button