БОРИСПІЛЬЩИНА НА ПОРОЗІ АГРАРНИХ ЗМІН

У Бориспільському районі — першому в Україні — стартує пілотний проект щодо розвитку сільського господарства та агропромислового бізнесу. Рішення про це було прийнято на засіданні Асоціації фермерів та приватних землевласників України, що відбулося у вівторок, 26 травня, в місті Києві.

Засідання проходило під головуванням Президента АФЗУ  Івана Томича. У заході також взяли участь голова Бориспільської райдержадміністрації Дмитро Воронін, в. о. голови райради Іван Недогибченко, начальник управління АПР РДА Михайло Пензай та близько 20 аграріїв — представників різних областей України: Житомирщини, Івано-Франківщини, Львівщини, Миколаївщини, Полтавщини, Черкащини та ін.

Згідно з рішенням, протягом 10 днів очікується підписання спільної Угоди між Міністерством аграрної політики, АФЗУ та Бориспільською РДА. Зокрема, в документі будуть прописані кроки з реалізації аграрного проекту. Про них розповів президент асоціації І. Томич: «Перший крок — створити робочу команду із фахівців-аграрників та відкрити в Борисполі офіс з питань розвитку сільськогосподарської кооперації, сімейних та фермерських господарств. Другий крок — чітко сформувати місцевий або кооперативний ринок з врахуванням проблематики реалізації продукції. Третій крок — опрацювати та реалізувати закон про локальні агропродовольчі ринки». Й додав: «Ми повинні сфокусуватися на Бориспільщині як території розвитку європейської сільської місцевості».

ГоловаБориспільської РДА Д. Воронін, у свою чергу, висловив вдячність українським аграріям за довіру і потужну підтримку та наголосив: «Сьогодні район дає 10% сільської продукції Київської області. Ми повинні й надалі розвиватися. Бориспільщина має стати лідером аграрного бізнесу, де зможуть комфортно працювати потужні сільськогосподарські підприємства».

Олександра ШОСТАК, фото автора

Share Button
Tags: