ЗА ЧИЙ РАХУНОК ВСТАНОВЛЯТЬ БЕЗКОШТОВНИЙ ГАЗОВИЙ ЛІЧИЛЬНИК?

Із засідання міськвиконкому. Програму енергозбереження, енергоефективності та тепломодернізації в житлових будинках міста Борисполя на 2015-2018 роки розглянуто на черговому засіданні міськвиконкому. Вона передбачає встановлення лічильників у співфінансуванні з мешканцями.

Як поінформував перший заступник міського голови Микола Корнійчук, у місті на сьогодні налічується 326 житлових будинків, у тому числі 282 комунальної власності, 9 житлово-будівельних кооперативів, 23 будинки об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, 12 відомчих будинків.

На території міста централізовано опалюється 242 багатоквартирні будинки, а лічильниками обладнано лише 25. За словами М. Корнійчука, на сьогодні лічильник тепла коштує 45 тис. грн (півтора роки тому — 18 тис. грн), техдокументація обійдеться в 30 тис. грн. За цю роботу сплачуватимуть мешканці будинку. Обладнання теплових пунктів планують здійснити за кошти, що надходять від оренди майна.

Тож на яких умовах за рахунок коштів міського бюджету буде встановлено безкоштовно лічильник тепла в житловий будинок? По-перше, мешканці будинку мають створити будинкові комітети або громадську організацію. По-друге: якщо житловий будинок має заборгованість за комунальні послуги за два-три місяці, розраховувати на безкоштовний лічильник тепла марно. Виділятимуться такі лічильники мешканцям в порядку надходження звернень до міськвиконкому. На сьогодні до міської ради вже надходять звернення будинкових комітетів на встановлення лічильників тепла. Першою ластівкою є звернення від мешканців будинку № 4 по вул. Головатого.

Закупівлю лічильників здійснюватимуть через процедуру тендерних закупівель, їх обслуговуватиме КПТМ «Бориспільтепломережа», тож можливі послуги з обслуговування планують закладати в тариф.

За словами міського голови Анатолія Федорчука, безкоштовні лічильники тепла буде встановлено в тих будинках, де мешкають незахищені верстви населення, інваліди, одинокі, які неспроможні самотужки встановити такі прилади. Але для  прозорого використання бюджетних коштів до прийняття таких рішеннь залучатимуться громадські організації.

Програмою передбачено й утеплення житлових будинків, з ці роботи мешканці сплачуватимуть 50% коштів.

Розглянуту на засіданні міськвиконкому програму винесено на чергову травневу сесію міської ради. Тож за результатом її роботи дізнаємося, скільки  коштів буде передбачено, зокрема, на поточний рік.

Лідія Захарченко, редактор міського радіомовлення

Share Button