«Ощадбанк» дає гроші на котли і батареї

Нові занадто високі тарифи на комунальні послуги спонукають українців не лише економити споживання газу, води та електроенергії, але й дбати про утеплення приміщень та встановлення, за необхідності, універсальних котлів для обігріву.

Ця тема була порушена на плановій нараду в міськвиконкомі у понеділок, 18 травня. Спочатку міській голова Анатолій Федорчук озвучив інформацію для роздумів з приводу економії в межах держави. Він зазначив, що енергоємність одиниці виробленої продукції в Україні у 2 рази вища, ніж у сусідній Республіці Білорусь, в 7 разів вища за польську, в 11 – вища, ніж у Франції.  Потім слово надали керуючій  АТ «Ощадбанк» в місті Бориспіль Валентині Тітовій для роз’яснення  інформації про умови одержання кредиту на придбання енергозберігаючого обладнання та матеріалів на утеплення. Пані Валентина наголосила, що банк продовжує видавати  кредити на електричні та твердопаливні котли, однак кредитна пропозиція розширилася.

– Коли торік максимальна сума банківської позики становила 30 тис. грн, то нині вона виросла до 50 тис. грн, – коментувала Валентина Михайлівна. – Минулого року банк фінансував лише придбання котлів, нині дає кредит і на енергоефективне обладнання та матеріали (до переліку входять: радіатори, вікна з двокамерними склопакетами, вузли обліку води, теплові насоси, сонячні колектори тощо). Щодо фінансів на купівлю обладнання та матеріалів, то 30 % від суми кредиту становить розмір державного відшкодування за державною програмою, але не більше, ніж 10 тис. грн за одним кредитним договором.

На котли ж банк може дати теж 50 тис. грн, але відшкодовує 20 % від суми кредиту, що становить не більше 5 тис. грн за одним договором, – пояснила керівник й уточнила: 10 % становить початковий внесок, процентна ставка – 25 %.

Наголошувалося, що кошти на товар проводяться на рахунок магазину, на руки клієнту не видаються. Розширена програма кредитування працює вже понад два тижні. На запитання, чому така висока кредитна ставка, виступаюча відповіла, що так не вважає, переконана, що програма прозора і вигідна.

За словами Валентини Тітової, у Борисполі більш ніж 25 містян скористалися послугами «Ощадбанку» на придбання котлів і держава повністю виконала свої зобов’язання.

Банківські співробітники готові надати детальнішу інформацію з питань кредитування за телефонами: 6-09-93 – Анна Лобка, 6-60-19, 067-548-51-06 – Тетяна Касян.

Адреса АТ «Ощадбанк»: м. Бориспіль, вул. Нижній Вал, 2.

Інф. «ТС»

Share Button