БОРИСПІЛЬЩИНА У РОКИ ДРУГОЇ СВІТОВОЇ: КРІЗЬ ПРИЗМУ РАЙОННОГО КРАЄЗНАВЧОГО МУЗЕЮ

Люби і знай свій рідний край. В Іванківській школі відбулась міжрайонна учнівська краєзнавча конференція «Наш край у роки Другої світової війни (1939-1945 р.р.)», присвячена 70-ій річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ій річниці завершення Другої світової війни.

Слід сказати, що саме в цьому приміському селі з багатою історією сільська влада особливо дбає про патріотичне виховання юних земляків. Усі святі місця, де поховані герої-захисники, просто в ідеальному стані. От і напередодні 9 травня за ініціативи сільського голови Анатолія Тура та «Агрофірми «Іванків» було відреставровано меморіальну споруду. А днями школярі змогли відвідати Національний музей історії ВВв. Про це теж потурбувався сільський голова.

Учасники конференції, Іванківський сільський голова Анатолій Тур та директор районного краєзнавчого музею Петро Зінченко поклали квіти до Братських могил воїнів-визволителів, де захоронено близько двох тисяч солдат минулої війни.

Директор музею ознайомив гостей з експозиційними матеріалами Другої світової війни, що зберігаються в районного краєзнавчого музею села Іванків. Приміщення невелике, але вміщує в собі багатий історичний скарб. Дехто з учнів вперше переступив його поріг, декому пощастило побачити історію нашого краю вже вдруге, а то й утретє, але з однаковою цікавістю і захопленням кожен вдивлявся в героїчне минуле.

З вітальним словом до присутніх звернулись начальник відділу освіти Микола Неруш. та директор Іванківської ЗОШ Людмила Король.

У виступах членів Національної спілки краєзнавців України Андрія Зиля, Леоніда Гриценка, Людмили Бриль, вчителів та учнів Хотівського НВК Києво-Святошинського району, Бориспільської спеціалізованої школи № 5, навчальних закладів Бориспільського району (Гнідинської, Головурівської, Дударківської, Кіровської, Ревненської, Рогозівської, Сеньківської, Старинської, Сошниківської шкіл) глибоко розкрито багатогранність українського виміру боротьби із нацизмом через історію Людини, земляків Героїв Радянського Союзу,  було відображено «ціну» війни – реальні людські та матеріальні втрати України в результаті Другої світової.

Бориспільська міжрайонна учнівська краєзнавча конференція ухвалила: створити при районній організації Національної спілки краєзнавців районну учнівську спілку краєзнавців.

Інф. «ТС»

Share Button