Музичний компот 2015: коктейль із класики, джазу та року

Завершився п’ятий ювілейний фестиваль сучасної музики «Музичний компот». Цього року протягом чотирьох фестивальних днів меломани мали змогу насолодитися музикою різних напрямів та стилів, послухати жіночу поезію, долучитися до благодійності та просто цікаво та весело провести час.

 День перший. Музика інтелектуалів та «джазові» анекдоти

DSC_5727Перший фестивальний день припав на 13 травня. Близько сьомої вечора у приміщенні КРК «Бархат» зібралися поціновувачі народної музики, класичних творів, живої імпровізації та джазових мотивів. Для меломанів виступали відомі музиканти, зокрема, тріо Ігоря Коцюбинського та зірки українського джазу: саксофоніст Артем Менделенко з квартетом «Four V`s». Ведучий вечора — відомий український музикант, автор і ведучий радіопрограм та давній друг фестивалю Олексій Коган — розважав присутніх цікавими джазовими історіями та анекдотами.

Ініціатор та організатор фестивалю Борис Шапіро усім, хто долучився та підтримав ідею організації цього заходу морально чи матеріально, вручив подяки та традиційні сувеніри від «Музичного компоту».

Послухати якісну музику прийшли і представники міської влади: міський голова Анатолій Федорчук, секретар міськради Володимир Пилипчук, депутати міської ради та ін. Окрім названих, у залі присутні представники культурної сфери, меценати та поціновувачі хорошої музики. До слова, виконавчий комітет Бориспільської міської ради активно підтримує всі культурні заходи у місті, «Компот» не є винятком.

Як завжди, фестиваль не лишився осторонь доброчинності. Так, у рамках проведення першого фестивального дня відбувся благодійний аукціон. Виручені кошти (а це близько 5 тис. грн) підуть на потреби волонтерських заходів громадського об’єднання «Блокпост».

 День другий. Компот приправлений віршами

IMGP6368Поезія – це чи не найпрекрасніше мистецтво, а поезія під музичний супровід взагалі неперевершена. Та й музика у поєднанні з чудовими, сповненими любові та болю, відчаю й щастя, краси й еротики віршами, окриляє. Саме тому другий день фестивалю «Музичний компот» був присвячений поезії. Тож любителі музики мали нагоду насолодитися й поетично-музичним альянсом «Козирні Дами». Ідея та реалізація альянсу належить прекрасним музам і талановитим поетесам, серед яких і улюблениця бориспільського бомонду Світлана Дідух-Романенко.

Хоч цей день був трохи експериментальним, але водночас не менш успішним, про що свідчить відсутність вільних місць у залі. З перших хвилин присутніх полонив своїм талантом Гіо Імедашвілі. А музикант Максим Бережнюк став відкриттям вечора, адже далеко не кожен може похвалитися колекцією з народних духових інструментів різних країн у 110 екземплярів. Більше того, М. Бережнюк на всіх цих інструментах грає, а з деякими ознайомив і гостей.

У світ поезії зачаровану публіку запросили козирні дами, поетеси Світлана Дідух-Романенко, Каріна Тумаєва, Таня-Марія Литвинюк, Олеся Венгринович та джокер музикант й поет Юрій Строкань. Загалом вечір був сповнений естетикою, чарівними віршами, чудовою музикою та теплою, незважаючи на холодний осінній дощ, атмосферою, а слухачі з нетерпінням чекатимуть нових експериментів від козирних дам та їх друзів.

День третій. Даєш рок-марафон!

IMGP6783Передостанній день фестивалю став справжнім подарунком для любителів «важкої» музики. 16 травня музиканти бориспільської рок-групи «Гітарін» протягом вечора потішили присутніх власними піснями, а також загальновідомими хітами. Хоча група вже декілька років радує меломанів Борисполя і не тільки своєю творчістю, та цей виступ був особливим. Адже він став першим у новому розширеному складі – до «старожилів» вокаліста-гітариста Віталія Каменюченка і гітариста Євгена Соколова приєдналося ще двоє учасників: барабанщик Максим Волошин та бас-гітарист Корній Вілін. До речі, цього дня колектив відсвяткував свій день народження: проекту «Гітарін» виповнилося 4 роки.

Публіка зустріла оновлений «Гітарін» надзвичайно тепло. Тож із впевненістю можна сказати, що цей, у певному сенсі, «дебют» музикантам вдався.

 День четвертий. Барабанні бої посеред міста

IMGP6788Незважаючи на те, що це був останній день «Компоту», програма виявилася не менш насиченою. А розпочався він із запеклої барабанної битви «Drum battle», яку організував бориспілець Володимир Синявський. Саме за його ініціативи посеред міського парку відпочинку було встановлено три барабанні установки, де кожен бажаючий «ударник» мав змогу продемонструвати свої вміння управлятися з барабанними паличками, тарілками та бас-бочками. Подивитися на це дійство зібралося чимало охочих, адже запальні ритми було чути далеко за межами парку. Зокрема, неприховану цікавість проявляли й пересічні перехожі, які не нехтували можливістю сфотографувати справжніх барабанщиків на пам’ять.

IMGP6835Заключним акордом «Музичного компоту» став ще один рок-концерт. Так, останній вечір фестивалю публіку запалювали «динозаври» бориспільської рок-сцени гурт «Rana Ridibunda», яка цього вечора представила свій новий альбом «Стерилизация государством».

Не обійшлося без подяк та подарунків і цього дня. Фронт-мен «Rana Ridibunda» Дмитро Футорний, як представник і натхненник бориспільського рок-клубу, отримав з рук Бориса Шапіро подяку та сувенір від оргкомітету фестивалю.

Але, на жаль, усе хороше колись закінчується. Як і п’ятий ювілейний фестиваль сучасної музики «Музичний компот». Прихильникам фестивалю лишається смакувати найяскравіші спогади і з нетерпінням чекати наступного «Музичного компоту 2016».

Катерина Савенко, Ольга Рогач, «ТС»

Share Button