передавали батьківські традиції молодому поколінню

Іванківці урочисто відзначили 70-річчя Великої Перемоги у рідному селі. У заходах, що відбулися 9 травня, взяли участь сільський голова Анатолій Тур, перший заступник Спілки офіцерів України Євген Лупаков, начальник ОКПП «Київ» Едуард Матусяк, голова ради ветеранів ОКПП «Київ» Олександр Казєв, голова ради ветеранів с.Іванків воїн-інтернаціоналіст Сергій Штучний.   

«Найголовніше завдання місцевої влади — вшанування пам’яті про Другу світову війну, збереження пам’ятників та обелісків мільйонам солдат, які загинули у незламній боротьбі за Перемогу, наслідування батьківських традицій та передавання спогадів про війну більш молодому поколінню», — зауважив під час мітингу-реквієму сільський голова Анатолій Тур.

На День Перемоги були запрошені ветерани та діти війни, учасники бойових дій, вдови. Із них 80 осіб отримали матеріальну допомогу на загальну суму майже 35 тисяч гривень. Також ветеранів та односельців частували гарячим обідом та смачною фронтовою кашею.

У рамках урочистостей сільський голова Анатолій Тур передав до Бориспільського районного краєзнавчого музею прапор від учасників АТО — бійців 25-го батальйону, які ціною власного життя сьогодні відстоюють кордони України на Сході. Також у музей було надано близько 100 фотографій, зроблених іванківськими волонтерами під час поїздок у зону бойових дій. Директор краєзнавчого музею Петро Зінченко повідомив, що планується відкрити експозицію, присвячену подіям на Сході України. Тому всі бажаючі можуть приєднатися і передати експонати в музей безпосередньо від тих, хто брав участь в АТО. Це може бути солдатська форма, посвідчення, особисті речі, тощо.

«Святкуючи 70-річчя Перемоги у Другій світовій війні, ми не повинні забувати про тих воїнів, які зараз, наслідуючи традиції своїх дідів, захищають Україну на Сході», — підсумував сільській голова.

Того ж дня відбувся двогодинний концерт у будинку культури, а пізніше спеціально для школярів с. Іванків було організовано безкоштовну екскурсію до Музею Великої Вітчизняної війни м. Київ.

Олександра Шостак, фото автора

Share Button