План призову виконано майже на 100%, однак не обійшлося й без прорахунків…

Військовий комісар Бориспільсько-Баришівського об’єднаного міського військового комісаріату підполковник  Володимир МОЙСЕЄНКО розповів «ТС» про підсумки четвертого етапу мобілізації та перебіг п’ятого:

— План призову на військову службу з мобілізації було виконано майже на 100%, однак не обійшлося й без прорахунків та недоліків. Вони доведені особовому складу військового комісаріату і будуть враховані у подальшій роботі. Крім того, під час четвертого етапу мобілізації змінено деякі підходи до комплектування військових частин Збройних сил України та інших військових формувань, утворених відповідно до чинного законодавства. Увагу акцентували на професійній підготовці. Термін підготовки військових спеціалістів становив від 1,5 місяця й більше.

П’ятий етап мобілізації розпочався з 27 квітня 2015 року. Будуть призиватися фахівці механізованих військ, розвідки, танкісти, артилеристи, фахівці протиповітряної оборони і фахівці, які займаються засобами зв’язку, радіоелектронною боротьбою, та інших високотехнологічних спеціальностей. Сьогодні проблем з мобілізаційних ресурсів немає, спеціалістів з військових професій вистачає. Водночас існує проблема щодо неявки. Але стосовно тих, хто ухиляється, проводяться розшукові заходи відповідно до чинного законодавства.

Військовозобов’язані, які виявили бажання служити у Збройних силах України в добровільному порядку, продовжують іти до військового комісаріату, як і раніше. Але є багато таких, хто ухиляється без поважних причин. Так, за квітень 2015 року було складено дванадцять протоколів на військовозобов’язаних з Борисполя та району.

До міліції передавалися матеріали і проводився розшук тих, кого з певних причин під час оповіщення не було вдома або не відчиняли двері, або казали, що не знають, де перебуває вказана у повістці особа. Відповідальність за ухилення від призову при мобілізації передбачено ст. 336 Кримінального кодексу України, а саме – позбавлення волі від 2 до 5 років.

Нині у військовому комісаріаті триває робота з вивчення мобілізаційних ресурсів, проводиться оповіщення за місцем проживання та роботи. Військовозобов’язані викликаються для проходження медичної комісії, вивчення морально-психологічного стану, уточнення особистих даних та для перевірки документів, що підтверджують право відстрочки від призову по мобілізації відповідно до ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію». Якщо військовозобов’язаний за станом здоров’я є придатним, то його призивають у навчальний центр. Якщо людина працює, їй видається довідка на роботу. За цією довідкою керівник підприємства (установи, організації),  відповідно до ст.39 Закону України «Про військовий обов’язок та військову службу» та до ст.119 Кодексу Закону України про працю, повинен зберегти за призваним місце роботи та середньомісячну заробітну плату на рік. Якщо громадянин згодом укладає контракт до закінчення терміну дії «особливого періоду», то місце роботи та середньомісячна зарплата зберігається за ним більше року.

У цілому п’ятий етап мобілізації від четвертого не відрізняється. Військові спеціалісти продовжують йти і будуть набувати професійної майстерності у навчальних підрозділах, сформованих на базах полігонів та у відповідних центрах. Після підготовки громадяни  проходитимуть службу у військових частинах ЗС України та інших військових формуваннях.

Share Button