«Чорний» Юр’їв день для Борисполя

Щороку 6 травня у Юр’їв день бориспільці вшановують пам’ять наших земляків, які у 1920 році не побоялися піднятися на боротьбу за власну свободу та незалежність України проти більшовицького режиму. Тоді бориспільські патріоти зазнали поразки, але своїми діями наблизили світлий день незалежності Української держави.

Традиційно цього дня на Книшовому меморіальному парковому комплексі відбувся мітинг. Вшанувати пам’ять про сміливих і незламних наших земляків прийшли міський голова Анатолій Федорчук, секретар міськради Володимир Пилипчук, заступник міського голови Людмила Пасенко, представники політичних партій, депутати міськради, активісти і просто небайдужі бориспільці.

Як розповів А. Федорчук, під час тих страшних подій було знищено близько 500 дворів у місті, ледь не кожного п’ятого чоловіка, який підтримав повстання, більшовики розстріляли на околиці Борисполя. Довгий час відомості про ті події були засекреченими. Навіть сьогодні, коли почали відкривати архіви, більше їх не стало. Міський голова пообіцяв встановити пам’ятник, гідний героїзму наших земляків у 1920 році, одразу по закінченні війни на сході.

Інф. «ТС», фото Віктора Співака

Share Button