Перевізники знову просять підвищити тариф

Питання «Про встановлення тарифів на перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування” розглянуто на черговому засіданні виконавчого комітету 27 квітня. Його порушили перед міською владою перевізники, адже дозвіл на здорожчання проїзду вони мають брати у мерії.

Надія Литвиненко, голова ГО «Майдан» і представник виконкому, розкритикувала перевізників за їх роботу, зауваживши, що їм потрібно не лише клопотати про підвищення тарифів, а й поліпшувати рівень своїх послуг. Також жінка нарікала, що на маршрутах і надалі не видаються квитки, але ж квиток – це гарантія небезпеки проїзду. У салонах авто є вивіски, де вказано номери телефонів перевізників, однак, окрім маршрутів АТАС, ніхто не відповідає на дзвінки.

Заступник міського голови Людмила Ковальова поінформувала, що перевізники звернулися до виконкому з проханням підтримати вартість проїзду на рівні 4 грн 05 коп., хоча його економічно обгрунтована вартість становить 3 грн 50 коп. На сьогодні проїзд коштує 3 грн.

Голова Громадської ради Ганна Михайлюк наголосила, що на громадській раді не було підтримано здорожчання проїзду. З 1 липня кількість пільгових категорій зменшиться відповідно до законодавчих державних змін, а ось людям у нинішніх економічних умовах, особливо працівникам бюджетної сфери, сім’ям, які мають учнів (а понад 70% із них користується пасажирським транспортом, дістаючись до роботи, в  школу), доведеться щомісячно додатково викласти із сімейного бюджету в середньому 480 гривень.

На засіданні також було обговорено питання відсутності бейджиків у водіїв, неналежного санітарно-технічного стану транспорту тощо. Водночас запропоновано переглянути кількість рейсів на маршрутах, аби фінансово полегшити ситуацію для перевізників. На перспективу було винесено пропозицію створити комунальне транспортне підприємство. Свої зауваження на адресу перевізників висловив і секретар міської ради Володимир Пилипчук. Він, зокрема, розповів, що особисто проїжджав на одному з маршрутів, все бачив на власні очі, а тому з наріканнями перевізників на критичний фінансовий стан не зовсім згоден.

Перевізник Микола Мозговий зауважив, що наразі для нього гострим питанням є відсутність коштів на придбання пального. Його підтримала й перевізник Юлія Пєшая.

Головний спеціаліст виконавчого комітету Тетяна Слободська, яка контролює питання перевізників, озвучила порівняльну таблицю вартості проїзду на міських маршрутах в Київській області. Отож, у містах Біла Церква, Бровари, Боярка, Васильків квиток коштує 3 грн, у м. Яготин – 3 грн 50 коп.

Міський голова Анатолій Федорчук, підсумовуючи обговорене, зауважив: «Ми сьогодні, в першу чергу, беремо до уваги економіку підприємства, але чомусь не звертаємо увагу на економіку сім’ї». Він запропонував перевізникам альтернативне джерело заробляння коштів. Зокрема, встановити в салонах маршруток монітори і надавати рекламні послуги. Подібна практика прижилася в місті Чернівці.

Тож цього разу підвищення тарифів на проїзд у міському транспорті виконкомом не підтримано.

Член виконкому Владислав Пилипчук запропонуав створити комісію і перевірити роботу перевізників. До її складу увійшли: Владислав Пилипчук, Надія Литвиненко, Юрій Сороколат (від виконкому), Олег Верес, Оксана Лисенко (від Громадської ради) та ін. Очолюватиме комісію Олег  Жук, голова комісії міської ради з питань транспорту та зв’язку.

Лідія Захарченко, редактор міського радіомовлення

Share Button