Все для допомоги демобілізованим

Відбулося засідання районного штабу з питань надання соціальної та правової допомоги демобілізованим військовослужбовцям, які брали участь в АТО та їх сім’ям.

Відповідне розпорядження № 137 було видане головою Бориспільської райдержадміністрації від 27.03.2015 р., яким і затверджено посадовий склад районного штабу. Учасники засідання обговорили питання надання психологічної, юридичної, медичної, фінансової допомоги демобілізованим та їх сім’ям та про налагодження механізму її отримання.

Про медичне обслуговування демобілізованих військовослужбовців доповів головний лікар ЦРЛ  Олександр Щур. Він повідомив про вже  напрацьовану медичну дорожню карту,  окреслив алгоритми дій при наданні лікарської допомоги бійцям. Обслуговування має відбуватися поза загальною чергою. Також було наголошено на проблемі пільг на забезпечення лікарськими засобами:

— Якщо наших сил та засобів не вистачає, направляємо хворого до Київської обласної лікарні № 2. За цей час проліковано 54 учасники АТО. З них 30 – бориспільців, 15 – мешканців району, 9 — іногородніх.

Є проблема в наданні санітарно-курортного лікування та забезпечення медикаментами. Майже 80% хлопців звертаються до нас в стані після контузії. День такого лікування обходиться  від 500 до 1000 гривень. Ми виписуємо рецепти на безкоштовні ліки в аптеці, але більшість вояків мають лише папірець, де вказано, що вони є учасниками АТО, а такий документ є недійсним.

При ЦРЛ відкрито кабінет психологічної реабілітації на безоплатній основі. Його відвідали вже 17 учасників АТО та 2 дружини військових.

Начальник Держземагентстава у Бориспільському районі Олег Майстров зауважив, що для отримання земельної ділянки до них звернулося  530 учасників АТО, з яких 250 – жителів району. На території Сеньківської сільської ради було виділено 40 гектарів, наразі землю вже роздано. Вишукуємо можливості виділення землі на території Вороньківської  та Великоолександрівської сільських рад.

За словами директора міськрайонного центру зайнятості Михайла Павленка, для працевлаштування до центру зайнятості звернулося лише двоє осіб. Обом надана допомога з безробіття. Хоча незайняте населення інформують постійно: оформлено стенди у військкоматі та центрі зайнятості для мобілізованих, які шукають роботу.

Начальник управління Пенсійного фонду України у м. Бориспіль та Бориспільському районі Олександр Чулков наголосив, що до Пенсійного фонду звернулося двоє хлопців з сіл В. Стариці та Старого, інваліди 2 та 3 групи. Пенсії їм призначено на місці.

Голова РДА Дмитро Воронін акцентував на консолідованій співпраці всіх структурних підрозділів райдержадміністрації, членів штабу, волонтерських та громадських організацій у формуванні єдиної соціально-правової бази при наданні консультацій демобілізованим та створенні постійно діючої «гарячої лінії» для учасників АТО.  Тепер, набравши номер «гарячої телефонної лінії» (04595) 6-14-38, ви зможете отримати відповідну інформацію.

Інф. «ТС»

Share Button