САДИЛИ ЛІС ДЛЯ СВОЇХ ОНУКІВ

Квітневу погоду ніби хто розбурхав від сну. По такому теплу хочеться щось робити на землі, бути корисним і бачити результати своїх старань. Щороку керівники районних установ та організацій беруть активну участь в акції «Посади своє дерево».

Це вже традиція, про яку не забувають і яку чекають з величезним нетерпінням. Теплими квітневими днями на території двох лісгоспів – Бориспільського та Ржищівського військового кипить робота, народжуються нові лісові масиви. Цього разу ми на території ДП «Ржищівський військовий лісгосп», площа якого сягає 14000 гектарів. Основний масив — 10000 га  у нашому районі.

Взявши з собою інвентар і гарний настрій, працівники районної ради на чолі з Іваном Недогибченком, Держказначейства, управління Держземагентства у Бориспільському районі, реєстраційної служби, комунальних підприємств – «БТІ», «Зубр», територіального центру соціального обслуговування, районного відділу молоді та спорту гуртом вирушили до Старого. До речі, працівники Бориспільського держказначейства, яке очолює Олександр Матяш, у квітні святкували 20-річчя створення своєї установи. Тож вирішили до цієї знаменної дати посадити не менш ніж по 20 дерев кожен.

Досить крута піщана лісова дорога, посеред густих сосен, що підпирають верхівками небо,  привела до місця призначення. Ділянку для висадження сосен та дубів приготували завчасно. Гола земля вже набралася сонячного тепла і чекала на роботу. Працівники лісгоспу на чолі з Олександром Левківським радо зустріли помічників.

«З такою командою тут на годину роботи», — посміхається Олександр Степанович. Гамірливий гурт швидко береться за діло, адже це дійсно шанс зробити у своєму житті корисну річ. Приємно, що беручкі до благородної справи й районні депутати. Серед них і Владислав Байчас.

За словами головного лісничого Івана Макаренка, цього року планувалося  посадити 65 гектарів молодого лісу. Засадивши ось цю лісосіку, площею близько півтора гектара, план буде виконано.

— Схема посадки — на один гектар  8140 дерев. Відповідно на підготовленій площі сьогодні висадять до 10000 саджанців. Саджанці вирощували у власному розсаднику: збирали шишки, жолуді, а з них і отримали  насіннєвий матеріал. Для запобігання пожеж скраю шелестітимуть дуби, тож сосни, звісно, будуть захищені міцною вартою, — аргументує директор лісгоспу.

А робота кипить. З дотепними жартами і працюється легше та й утоми великої не відчуваєш. Забувши про все тривожне, ти наодинці з природою примножуєш її дари і багатство. А за працю – винагорода: обід просто неба, гарячий і такий смачний, ніби зроду такого не куштував.

…Результат роботи буде видно восени. Тоді й дізнаємось, чи всі дерева прийнялися. А рік стиглості сосни та дуба в середньому 80 років. Отож наші внуки вже зможуть побачити на цьому місці густий ліс. Бо ми, в свою чергу, насолоджуємося лісом, який садили діди-прадіди. Давайте не порушувати цієї, майже священної традиції, що приносить користь нашому краю.

Алла БОГУШ, директор районного радіомовлення, фото автора

Share Button