Оприлюднено список виявлених у столичному регіоні чиновників-корупціонерів

Перший заступник голови Київської обласної державної адміністрації Лев Парцхаладзе презентував розгорнутий план боротьби з корупцією в дозвільних та погоджувальних інстанціях Київщини та озвучив імена місцевих державних чиновників, викритих у можливих злочинних зловживаннях.

«Неможливо перемогти корупцію в усій країні, поки з нею не розібралися в кожному регіоні, області, місті, селі. Потрібно починати «знизу». Ми вирішили провести експеримент і просто порівняли прізвища місцевих чиновників дозвільних органів і власників фірм, до яких ці чиновники відправляють так званих потенційних клієнтів. Результати нас вразили. Ніхто навіть не думає ховатися. «Тезок» – десятки. Навіть за скромними підрахунками щорічний тіньовий оборот у цій сфері становить 200 млн гривень», – сказав Л. Парцхаладзе під час відкритої дискусійної панелі «СТОП Корупції в Київській області – від слів до дій».

Голова Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру Максим Мартинюк, у свою чергу, зазначив, що Київська область сьогодні є чи не єдиним регіоном в державі, де проблемою корупції займаються системно. «Не можна вірити, що чиновники, які звикли жити по-старому, завтра зміняться… Тому ми прийняли рішення: необхідно замінити абсолютно всіх керівників колишнього Держкомзему, а також всіх територіальних керівників – обласних, районних і міських», – заявив М. Мартинюк. За його словами, відбір на вакансії проводитиметься шляхом відкритого та прозорого конкурсу.

Л.Парцхаладзе повідомив, що в рамках проекту «СТОП Корупції в Київській області» створено Антикорупційний штаб, до якого увійшли представники громадських організацій. Цей штаб займатиметься кожною конкретною скаргою, що надходить від людей, і буде контролювати, щоб у підсумку всі справи були доведені до бажаного результату. А невеликий слідчий комітет з юристів-волонтерів, на думку Л. Парцхаладзе, сьогодні найчастіше працює краще від силових органів. Усі виявлені в розслідувані волонтерами факти зловживань, будуть обов’язково передаватися правоохоронцям.

Share Button