Управління, де живуть впевненість, віра, надія і любов

40 літ хіба це вік?

Як і людина, установа також має свій день народження. Тільки для людини 40 років – це вже суттєва частина життя, а для установи – зовсім юний вік.

Управління соціального захисту населення створено в нашому місті 17 квітня 1975 року після прийняття протоколу засідання виконавчого комітету Бориспільської міської ради депутатів трудящих «Про затвердження штатного розпису міськвиконкому, його служб, у тому числі, відділу соціального забезпечення».

У відділі соцзабезпечення на той час працювало лише вісім осіб і знаходився він по вул. Чехова, 1, згодом – у приміщенні виконавчого комітету міської ради, і тільки з 1996 року за адресою: вул. Головатого, 4.

Декілька разів установа міняла свою назву, посади то додавались, то скорочувались. Сьогодні це управління соціального захисту населення Бориспільської міської ради.

Будь-яка установа буде пустою спорудою, якщо її не наповнити найголовнішим – людьми, кадрами. Хочеться назвати тих, з кого власне починався відділ соціального забезпечення: Тихон Петрович Онищенко – перший керівник, Софія Петрівна Кошман, Надія Григорівна Даницька, Катерина Степанівна Сирота (Карпенко), Любов Михайлівна Борисенко, Лідія Миколаївна Кошман, Інна Михайлівна Вапельник, Ольга Іванівна Фесенко, Антоніна Селіверстівна Бузанова, Віра Володимирівна Карпенко, а також Тетяна Аріївна Белорусець, Наталія Валентинівна Подьякова, Ірина Володимирівна Лопатіна, Олена Іванівна Билохова, які на сьогодні працюють в управлінні Пенсійного фонду України в м. Бориспіль та Бориспільському районі.

Ці люди починали все з нуля: вчилися робити добро, розбиратися в складних життєвих ситуаціях, а потім вчили молодь, яка приходила на зміну, співчуттю, терпінню, вмінню слухати.

На сьогодні в нашому колективі найдовше працюють: з 1996 року – Наталія Андріївна Скиба, Леся Миколаївна Павленко, Галина Миколаївна Остимчук; з 2001-го –Тетяна Юріївна Ляміна, Наталія Миколаївна Савоскула.

Хочеться згадати добрим словом і керівників нашої установи. У 1975 році відділ соціального забезпечення очолив Тихон Петрович Онищенко, економіст за освітою, який пройшов Японську війну, став інвалідом і за плечима якого Львівська вища партійна школа, райком компартії України, Бориспільська ворсова фабрика. Тихон Петрович – заслужений працівник соціальної сфери, близько 20 років свого життя віддав справі соціального захисту населення.

З 1996 року керівником установи стала Світлана Вікторівна Турло, досвідчений спеціаліст, широкої душі людина, яка багато корисного зробила для міста. У 2000 році вона створила Бориспільський міський територіальний центр обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян.

На жаль, ні Тихона Петровича, ні Світлани Вікторівни вже немає серед нас.

З 2000 року управління очолила Ніна Аріївна Буцик, яка до цього працювала в управлінні з 1980 року. 10 років свого життя вона віддала служінню громаді міста і 38 років – соціальній сфері. Ніну Аріївну неодноразово нагороджували грамотами, подяками та відзнаками. Саме їй вдалося сформувався той колектив, кістяк якого працює й по сьогодні.

Я, Любов Володимирівна Даниленко, очолюю коллектив управління соціального захисту населення з жовтня 2010 року, а загалом у соціальній сфері з 2008 року. Але в мене таке відчуття, що я все життя разом зі своїми дівчатами, колективом. Багато вже зроблено: відремонтовано приміщення, оновлено матеріально-технічну базу, введено систему управління якістю, постійно беремо участь у роботі секцій соціального захисту Асоціації міст України, опрацьовуємо пропозиції щодо поліпшення роботи соціального спрямування на рівні Міністерства соціальної політики та Верховної Ради України. Але ще багато чого потрібно реалізувати. На сьогодні це робота з вимушеними переселенцями, учасниками бойових дій – учасниками АТО, впровадження реформ щодо надання житлових субсидій населенню тощо.

Станом на 1 січня 2015 року до управління з різних питань, що стосуються соціального захисту, звернулось 25 300 громадян міста. Упродовж року управлінням надано 33 364 послуг, у тому числі 14570 – інформаційних, 18790 – адміністративних та 4 управлінські.

В управлінні соціального захисту населення перебуває на обліку 4718 одержувачів допомог, субсидій та компенсацій. За цей період виплачено 47 685.87 тис. грн допомог та компенсацій. Загальна сума пільг, відшкодованих за рік, – 10 099,0 тис. грн.

На обліку в управлінні перебуває 2535 осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. 125 з них видано путівки на оздоровлення, також оздоровлено З групи школярів в кількості 45 осіб у санаторіях.

З метою підтвердження права сімей на призначення соціальної допомоги проведено 785 обстежень матеріально-побутових умов проживання сімей, які звернулись за всіма видами державних соціальних допомог.

Встановлено статус та видано 589 штук різного виду посвідчень.

Проведено 42 зустрічі з трудовими колективами та жителями міста з питань діючого пенсійного законодавства та роз’яснення недержавного пенсійного забезпечення.

На виконання заходів міської комплексної програми «Турбота» виділено 11 230,8 тис. грн.

Управління працює з 2709 особами з обмеженими фізичними можливостями.

На сьогодні установа має 8 відділів, 3 сектори та господарську службу, в яких  працівників 46 осіб, 41 з них – посадові особи місцевого самоврядування.

До переліку послуг, що надає управління, входять 4 управлінські, 45 адміністративних та 120 інформаційних. Спеціалісти установи працюють з ветеранами війни, інвалідами, малозабезпеченими, ветеранами праці, дітьми війни, багатодітними сім´ями, особами, що постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, особами похилого віку (пенсіонерами) та внутрішньо переміщеними особами.

Аналізуючи весь обсяг роботи, ще раз хочу наголосити, що головними показниками управління є і залишаються ті люди, які щодня вирішують безліч питань, допомагають нашим мешканцям консультаціями, порадами, конкретними справами.

Так, за освітою в управлінні працює 9 економістів, 8 юристів, 7 педагогів, 6 менеджерів, по 5 бухгалтерів та інженерів, а також товарознавець, зоотехнік, фінансист, маркетолог, державний управлінець.

З 46 працюючих 6 чоловіків, решта – жінки, мами, бабусі. Ми виховуємо 59 дітей, маємо 3 багатодітні родини та 7 онуків. Трудяться у нас і невеличкі династії. Так, Юля Близнюк обрала стежку мами – Тетяни Леонідівни Крамаренко, яка працює в управлінні Пенсійного фонду України в м. Бориспіль та Бориспільському районі, а Юля Шаломєєва пішла стопами тьоті Галини Миколаївни Остимчук, яка працює в нашому управлінні.

Цитуючи Вадима Крищенка «Благословенні лиш любов і праця, все решта суєта суєт», я своєму коллективу нагадую, що любов у них є в моєму обличчі, а праці в управлінні соціального захисту населення завжди вдосталь, вистачить і наступному поколінню.

Хочу подякувати всьому колективу, своєму заступнику Людмилі Михайлівні Гузь, начальникам відділів за сумлінну працю, виважений підхід до вирішення завдань, вміння бути небайдужими до чужої біди, надати руку допомоги в будь-який час. Це багато чого варте. Вдячна долі, що на моєму життєвому шляху є мої колеги, які багато чому вчать мене, з якими мені важко й легко, радісно й сумно, які поруч, які попереду, добрі,  працьовиті, самовіддані і завжди усміхнені.

Я вітаю вас, найкращі, милі, дорогі з 40-річчям нашої установи!

Нехай життя буде багатим: на здоров´я і на силу, і на доленьку щасливу!
На яскраві довгі роки без турбот і без мороки.
На прибутки і достаток – на фінансовий порядок!
На підтримку і повагу, на рішучість і відвагу,
На тепло і розуміння, на удачу і везіння.
На шикарний стиль та моду, елегантність і на вроду!
На круїзи при погоді, відпочинок на природі.
На розумне, добре, вічне, на строкате й різнобічне,
Словом – на усе прекрасне, на постійне й своєчасне!
Зичу успіхів, визнання і великого кохання!
Нехай з вами все життя буде відчуття весни – світлої і прекрасної.
Нехай у наших родинах панують любов і злагода.
Щастя вам, добра і краси!

Любов Даниленко, начальник  управління

Share Button