Біль Чорнобиля – наш біль

Напередодні 29-ої річниці від дня трагедії на Чорнобильській АЕС до редакції завітала Надія Драпей, член ради Бориспільської міської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України», колишня жителька Поліського. Тож нині не може без сліз згадувати рідне місто, красу навколишньої природи, своїх сусідів і друзів, яких після аварії на Чорнобильській АЕС доля розкидала по всій Україні.

— Ми щиро вдячні бориспільській землі та бориспільцям, які гостинно прийняли нас, — розповідає Надія Іванівна. – Тоді поліщуків розселяли по всій Україні, та де б вони не жили, куди б не потрапили, туга за рідним краєм не полишає їхніх сердець. Ми щороку очікуємо поминальних днів, адже саме тоді вишукуємо можливість провідати рідні могилки. Здається, на крилах летів би туди. Сьогодні до населених пунктів, звідки нас виселили колись, дістатися майже неможливо, а на цвинтар тим паче — все заросло лісом.  Тож щороку, приїзджаючи до землі, де росли, жили і працювали, з трудом продираємося крізь хащі до рідного дворища, тужимо, згадуємо…

— Надіє Іванівно, а чи є таке місце, де могли б зібратися всі поліщуки, щоб згадати минуле, поговорити про нинішні справи?

— Так, Київське обласне товариство «Поліське земляцтво», яке очолює колишній житель смт. Поліське Броніслав Андрієвський, зробило багато для того, щоб і наші внуки, і правнуки змогли приїхати на цю священну землю. У смт. Красятичі Поліського району було виділено 15 га землі для розміщення музейного комплексу, а саме — Парку пам’яті, каплички, закладено і освячено фундамент майбутньлї церкви. Створено Меморіал пам’яті: на кожен з 21-го виселеного пункту закладено і освячено меморіальні плити. І все це зроблено на кошти небайдужих поліщуків та спонсорів з усіх куточків України.

До речі, смт. Поліське у 2015 році відзначатиме свій 600-річний ювілей.  Тож Броніслав Андрієвський запрошує всіх переселенців-поліщуків на чергову зустріч, що проходитиме у будинку культури м. Переяслав-Хмелдницький у суботу, 25 квітня, об 11-ій годнні. Буде заслухано звіт роботи  «Поліського земляцтва», відбудеться урочиста частина, концерт, а продовжиться зустріч в Переяслав-Хмельницькому музеї під відкритим небом у Чорнобильському відділі щирим спілкуванням та традиційною кашею.

— А які заходи з нагоди 29-ої річниці Чорнобильської трагедії плануєте в Борисполі?

— 24 квітня об 11.00 в Свято-Миколаївському храмі відбудеться молебень, подальші заходи відбудуться на Книшовому меморіально-парковому комплексі біля пам’ятника постраждалим внаслідок катастрофи на ЧАЕС. Запрошуємо на цю зустріч чорнобильців та всіх бажаючих пом’янути загиблих і померлих та вшанувати живих.

Бесідувала Наталія Можайкіна, «ТС»

Share Button