Обговорювали гостро, прискіпливо, але конструктивно

Пленарне засідання шістдесят другої сесії міської ради, що відбулося 31 березня, тривало чотири з половиною години. Серед присутніх – жителі міста, представники громадських та політичних організацій, керівники управлінь, відділів і служб виконавчого комітету. Окрім земельних питань, жваво обговорювали розподіл бюджетних коштів. Також відбулась емоційна, однак конструктивна розмова народних обранців з начальником міліції Романом Козьяковим.

 Шанували волонтерів, меценатів, спортсменів

На початку сесії міський голова Анатолій Федорчук вручив медалі і подяки волонтерам. Медаль від імені міністра внутрішніх справ Арсена Авакова «За бездоганне служіння Батьківщині» одержала волонтер Людмила Петрик, а медаль «Безстрашні духом» — Лариса Сорока. За дорученням командира 35-ої бригади Подякою за особистий вагомий внесок у роботу волонтерського руху в зоні АТО, допомогу та активну участь в матеріально-технічному забезпеченні добровольчих і правоохоронних батальйонів, що беруть участь в антитерористичній операції, а також за високе почуття патріотизму й активну громадянську позицію нагороджено депутата міської ради, голову правління ПрАТ «Агробудмеханізація» Володимира Шалімова. Від Благодійного фонду розвитку та захисту Київщини за допомогу й активну участь у матеріально-технічному забезпеченні добровольчих та правоохоронних батальйонів області, учасників антитерористичної операції на службі України Подяку вручено Ярославу Нагорному. Подяки також отримали депутат Ярослав Годунок, волонтер Надія Литвиненко, директор КП ВКГ «Бориспільводоканал» Олександр Гануш.

На сесії було пошановано юних спортсменів, які здобули вагомі перемоги і якими сьогодні по праву може пишатися громада міста. Від імені президента Федерації міський голова вручив сертифікат Олені Коротковій. Під час участі в чемпіонаті України з гирьового спорту серед студентів юна, тендітна дівчина встановила рекорд України. У ривку гирі масою 16 кг у ваговій категорії до 60 кілограмів вона зробила 211 підйомів. Тренер спортсменки Євген Биков подякував усім, хто підтримував їх на шляху до успіху: міському голові А. Федорчуку, директору КП «ЖРЕУ» Івану Хворостянку та директору КП ВКГ «Бориспільводоканал» Олександру Ганушу, депутату міської ради Віталію Пономаренку та ін.

Подяки також було вручено молодим спортсменам Павлу Горецькому (класичний пауерліфтинг серед юнаків у категорії 83 кг), Миколі Димчаку – за перемогу в чемпіонаті України з класичного жиму лежачи серед чоловіків у ваговій категорії 83 кг, а також Єлизаветі Назіній, Михайлові Парфенюку, Марії Петруші, Дар’ї Шашковій.

Грамоту Київської обласної держадміністрації одержав депутат, директор ДЮСШ Едуард Берестюк за 3 місце в огляді-конкурсі серед дитячо-юнацьких спортивних шкіл.

Тренер нагороджених спортсменів Юрій Ликов подякував усім, хто фінансово підтримував і підтримує їх на шляху до перемог. Саме завдяки депутатам В. Шалімову, Б. Шапіро, Ю. Сидоренку вдалося взяти участь у Чемпіонаті Європи, що проходив у Чехії, де першим прозвучав Гімн нашої держави.

Від імені Віталія Кличка та Артура Палатного Подяку вручено жіночому клубу з хокею на траві «Колос», її отримав тренер Віктор Щегель.

 

Найбурхливіша полеміка – бюджетна

Питання про внесення змін до рішення міської ради від 30 грудня 2014 року «Про бюджет міста Борисполя на 2015 рік» обговорювалося найдовше і найемоційніше. У депутатів виникло чимало запитань, хтось погоджувався з використанням коштів за вказаними у проекті рішення позиціями, а дехто ні.

Ярослав Годунок, зокрема, поставив питання про виділення більших сум на ремонт доріг. Деяких депутатів непокоїло, що так багато коштів заплановано на модернізацію трьох котелень. Та, як зауважив А. Федорчук, на сьогодні це вкрай необхідні заходи, адже блакитне паливо дорожчає, а отже, слід шукати йому заміну. З котельні, що по вул. Ворошилова, планують підігрівати воду для басейну в дитячо-юнацькій спортивній школі. Депутат Олександр Дудченко поцікавився, чому й досі не реалізовано цей проект, адже ще рік тому за нього взялася приватна структура. Відповідь дав начальник головного управління ЖКГ Володимир Аврамчук, зауваживши, що фірма «Укртепло» свої зобов’язання щодо реалізації проекту не виконала, посилаючись на відсутність фінансових і технічних можливостей.

Депутат Юрій Локайчук висловив свою думку стосовно ефективності роботи котелень, які встановлює «Укртепло». Він, зокрема, підкреслив, що котельню, яка забезпечує теплом ЗОШ № 3, ефективною й перспективною назвати не можна. Тепло було лише на першому поверсі, до третього воно взагалі майже не доходило. А що коли наступна зима буде морозною?

Ю. Локайчук наголосив, що підтримує міського голову щодо створення спеціальної комісії з вивчення й дослідження ефективності названих котелень, адже, на жаль, практика показує , що котельня в ЗОШ № 3 не виправдала надій.

Перший заступник міського голови Микола Корнійчук зазначив, що котельні на альтернативному паливі в опалювальний сезон обійшлися місту дешевше. Обладнувати котельні по вул. Ворошилова, Лермонтова та в Соцмістечку планує КПТМ «Бориспільтепломережа», на них будуть спалювати також деревні відходи, які сьогодні вивозять на сміттєзвалище.

Оскільки запитань стосовно змін до бюджету виникло чимало, з роз’ясненнями виступив голова комісії з питань бюджету Володимир Бистрий. Перелічивши об’єкти та види робіт, на які заплановано виділити кошти, він поставив одне запитання: які з цих робіт не потрібно виконувати? Голова комісії запевнив, що готовий особисто відповідати за кожен пункт проекту рішення.

Щоб уникнути протиріч і досягти консенсусу, міський голова запропонував зробити перерву в роботі сесії і провести нараду з головами депутатських фракцій.

В результаті питання погодили, було розподілено 17835515,79 грн. На ці кошти в поточному році заплановано: встановлення вентиляційної системи в патологоанатомічному корпусі, придбання обладнання (камери охолоджувальної, морозильної, ліфта); придбання машини для вивезення сміття; виконання будівельних робіт з водопониження в межах вул. Франка, Матросова, Шевченка. Планується також проведення поточних ремонтів доріг, реконструкція міського будинку культури, що по вул. Радгоспній, 1, реконструкція центральної площі та капітальний ремонт скверу біля пам’ятника Т. Шевченку, капітальний ремонт покрівлі та зовнішніх мереж у ДНЗ «Теремок» тощо.

Депутат Я. Годунок запропонував встановити поряд з пам’ятником Т. Шевченку хатину шевченківських часів, яку можна придбати в інших регіонах. Депутат В. Шалімов пообіцяв перевезти «оселю» і встановити її у сквері.

 

Від міліції вимагали звіту

На пропозицію Я. Годунка на засідання сесії було запрошено начальника міськвідділу міліції Романа Козьякова, до якого виникло чимало запитань. О. Дудченко цікавився причиною смерті чоловіка, якому, за словами депутата, сторонніми особами були завдані тілесні ушкодження на дитячому майданчику, що по вул. Привокзальній. Як зауважив головний міліціянт, медекспертиза цього не підтвердила. Стало відомо, що загиблий вживав спиртні напої, у лікарі, куди був доставлений, він приходив до свідомості, але про побиття не згадував.

Також Р. Козьяков надав інформацію стосовно викрадення і вбивства на території Броварського району адвоката з села Іванків Юрія Ігнатенка. На сьогодні підозрюваних затримано, однак розслідуванням злочину займаються броварські правоохоронці,. оскільки вбивство скоєно на території Броварського району.

Начальник міліції зазначив, що на сьогодні вкрай необхідно хоча б на вулиці Київський Шлях встановити якісні камери відеонагляду, це значно допоможе правоохоронцям у розкритті злочинів.

 

STOP – самовільному будівництву

Житель Соцмістечка звернувся до депутатів з проханням зупинити будівництво багатоповерхового будинку, що розпочалося на території мікрорайону. Як з’ясувалося, працівниками відділу благоустрою було складено протокол щодо самовільного проведення робіт, однак забудовники на це не реагують. Люди вкрай незадоволені таким сусідством, адже їх будинки старі, мережі комунікацій зношені, а отже, навряд чи витримають додаткове навантаження.

Як зазначив міський голова А. Федорчук , жодних дозволів на проведення будівельних робіт ця будівельна компанія не має.

Голова ГО «Майдан» Н. Литвиненко, переконавшись, що організація працює без дозволів, запевнила, що активісти міста найближчим часом знімуть огорожу навколо будівельного майданчика і вивезуть всі вагончики.

Ярослав Годунок закликав комунальні служби не підписувати жодних дозволів на підключення до мереж.

Депутат Юрій Сидоренко з цього приводу зауважив, що таких проблем не виникало б, якби будівельники купували земельні ділянки на аукціонах.

Водночас міський голова звернувся до мешканців Соцмістечка з проханням вплинути на тих, хто смітить біля гаражів.

 

Захистимо кредиторів

Заступник міського голови Людмила Ковальова звернулася до депутатського корпусу з пропозицією направити звернення до президента, голови Верховної Ради стосовно захисту громадян міста, які брали валютні кредити і зі зростанням курсу долара опинилися в скрутному становище.

Лідія ЗАХАРЧЕНКО, редактор міського радіомовлення, фото Віктора СПІВАКА

Share Button