«Гідно протистояти ворогові може лише добре навчена військовій справі людина з міцною психікою» 

У редакцію завітав координатор військового капеланства греко-католицької церкви у  Старому Василь Бойко. Він активно допомагає Центру з підготовки бійців Національної гвардії, розташованому в цьому селі. Василь Іванович розповів про роботу Центру, його завдання, благодійників. Тож наводимо короткий виклад цієї розповіді:

 «Не лише військова підготовка, а й релаксація!»

Саме вона, як вважає пан Василь, дуже необхідна нашим військовим і тим, хто лише готується до відправлення у зону проведення бойових дій, і тим, хто вже повернувся звідти на відпочинок і реабілітацію. «Щотижня намагаюся організовувати для наших воїнів поїздки до київських театрів і концертних залів, — розповідає В. Бойко, — де вони можуть відпочити душею, послухати гарну музику, спів. Так, лише у березні побували на 14-му Міжнародному джазовому фестивалі та урочистій церемонії вручення Міжнародної премії «Київська пектораль». Кошти для цих поїздок виділяв бориспільський підприємець Віталій Насонов та греко-католицька церква. Артисти з нашого та інших районів Київщини також приїздять до нас із концертами.

У психологічній реабілітації бійців практикуємо навіть такі засоби, як перебування їх у родинах. Так, нещодавно старівці Валерій і Надія Конверські запросили до себе в гості шістьох хлопців, які проходять підготовку у нашому центрі.

 «Допомога може бути різноманітною»

«Кожен може віднайти свої шляхи і засоби допомоги тим, хто так її потребує, — продовжує В. Бойко. — Ось, приміром, важливо для наших хлопців підтримувати телефонний зв’язок зі своїми рідними і друзями. Тож вони вдячні керуючій справами районної ради Ользі Малишевській, яка разом зі своїми колегами поповнила рахунки мобільних телефонів для 21-го бійця батальйону «Донбас». Вона також допомогла у придбанні пральної машини для центру. Працівниця територіального центру соцобслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян Бориспільського району Любов Лозян поповнила рахунки мобільних телефонів наших бійців, виділивши кошти зі свого сімейного бюджету. Також вдячні підприємцеві Олексієві Пронозі, який передплатив для центру центральні і місцеві газети, у тому числі і «Трудову славу».

 «Не лише духовна підтримка»

«У нашому селі є капличка греко-католицької церкви, в якій постійно проводяться богослужіння. Проте воїнам надається не лише духовна підтримка. Так, військовий капелан отець Любомир, працівник військового капеланства греко-католицької церкви Олександр Мельник, інші члени капеланства допомогли придбати пральну машину, два телевізори, сто комплектів термобілизни, спальні мішки, різноманітне обладнання. Усього греко-католицькою церквою надано допомоги більше, ніж на сто тисяч гривень.

На завершення бесіди добродій Василь звернувся до всіх небайдужих жителів Бориспільщини з проханням надавати посильну допомогу воїнам добровольчих батальйонів і Нацгвардії, які перебувають у центрі, та надав свій номер телефону, за яким можуть звертатися всі охочі надати таку підтримку: 097-477-07-77.

Записала Наталія Можайкіна, «ТС»

Share Button