Кабмін розробив електронний калькулятор для розрахунку розміру субсидії         

На сайті Кабінету міністрів з’явився електронний калькулятор для орієнтовного розрахунку розміру субсидії на оплату житлово-комунальних послуг.

Для цього потрібно вказати на сайті за цим посиланням три цифри 1) чисельність зареєстрованих у квартирі (будинку) осіб; 2) дохід всіх осіб, які проживають в оселі за місяць; 3) сума нарахувань за житлово-комунальні послуги. Система автоматично розрахує, чи маєте ви право на субсидію, вкаже її орієнтовний обсяг та порекомендує звертатися за оформленням. Або ж навпаки – вкаже, що не маєте право на пільги.

Розробники калькулятора попереджають, що всі розрахунки є попередніми та не охоплюють усі критерії, що враховуються при призначенні субсидії. Для остаточного визначення права на отримання субсидії рекомендують звернутися до місцевого органу соцзахисту населення.

Субсидії виплачуватимуть уже в травні цього року. Перед цим у квітні кожній родині поштою надішлють два бланки документів – заяви на оформлення субсидії та декларації. Їх потрібно заповнити та надіслати поштою чи занести до органу соцзахисту населення за місцем реєстрації.

Субсидію призначать автоматично. Уже після того почнуть перевіряти достовірність даних. Якщо виявлять неправдиву інформацію, то змусять повернути гроші в подвійному розмірі. Субсидії призначатимуть на 12 місяців, а потім автоматично їх переоформлять.

Відтепер зняли такі обмеження при оформленні субсидії

– щодо майнового стану (окрім одноразової покупки понад 50 тисяч гривень);

– щодо наявності у складі домогосподарства осіб працездатного віку, які не працюють, не навчаються і не перебувають на обліку як безробітні;

– щодо здачі в найм житлового приміщення особами, які оформлюють субсидію.

Органам соцзахисту забороняється вимагати від заявників інші документи, крім заяви та декларації. Всі додаткові документи будуть отримані органами соцзахисту у порядку обміну від Пенсійного фонду, Державної фіскальної служби та інших установ. Вам не потрібно подавати інші документи самостійно.

Деталі щодо отримання субсидій за новими правилами можна отримати в органах соцзахисту за місцем реєстрації, на сайтах mlsp.gov.ua та saee.gov.ua, а також за номером цілодобової гарячої лінії 0-800-507-309 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів).

 

ДО ТЕМИ

У травні українці отримають нові квитанції за квітневу комуналку – із підвищеними тарифами.

Чи все піде так гладко з платежами як прогнозує уряд, і чи зможуть громадяни взагалі подужати нові ціни?

Представники влади переконують, що найвразливіші верстви населення отримають субсидії від держави, а от багатії якраз і платитимуть сповна.

Але експерти енергоринку наполягають – ціни можуть бути такими, що для всіх, хто матиме право на субсидії, грошей не вистачить. А уряд перед підвищенням тарифів мав розробити метод їх формування, щоби монополісти не наживалися на комуналці і нараховували її справедливо.

“Людей напризволяще у зв’язку із підвищенням тарифів кидати не можна. Саме тому було закладено 25 мільярдів гривень субсидій, адресних субсидій. Люди будуть платити до 15% від свого доходу сімейного за комунальні послуги – все інше буде компенсувати держава”, – каже народний депутат Україні Вікторія Войціцька.

“Я думаю, що саме по собі підвищення тарифів ефекту не дасть, принаймні довготривалого, того, на що ми сподіваємося, на баланс бюджету, його не буде. Бо в газовому господарстві порядок треба наводити комплексно”, – вважає Богдан Соколовський, експерт з питань енергетичної безпеки.

Раніше повідомлялося, що пільги на сплату комуналки можуть отримати 4 мільйони українців.

Share Button