Реєстраційні послуги очистять від корупції

27 березня  у Київській облдержадміністрації презентували нові ініціативи Міністерства юстиції у сфері надання реєстраційних послуг. Зокрема, йдеться про пілотний проект, запроваджений згідно відповідного наказу Міністерства юстиції України № 240/5 від 23 лютого 2015 року, до якого долучається Київська область.

«Ініціативи спрямовані на те, аби мінімізувати корупційні ризики в територіальних органах юстиції, – зазначив під час прес-конференції в.о. начальника Головного територіального управління юстиції у Київській області Олексій Пономарчук. – 6 квітня розпочинається пілотний проект у сфері реєстрації прав, який запроваджує принцип екстериторіальності стосовно подання заяв усіх видів, а також буде реалізовано принцип розподілу процедур на фронт- і бек-офіси».

Переваги, які отримають громадяни завдяки цим новаціям, – це не тільки зручність, адже подавати заяви на реєстрацію можна буде у будь-якому зручному органі юстиції у межах Київської області, а й можливість уникнути ризиків корупції, пов’язаних з одноосібним розглядом заяви про реєстрацію. За словами О. Пономарчука, процедура буде розподілена між особами, які приймають заяви, і особами, які приймають рішення за результатами таких заяв. Буде сформована єдина черга заяв для всієї області, яка в автоматичному режимі буде розподілятися для розгляду працівниками бек-офісу. При цьому вони не контактуватимуть із заявниками.

Також були представлені нові онлайн-послуги органів системи юстиції у Київській області, що будуть реалізовані вже найближчим часом, та які нададуть змогу громадянам самостійно отримувати через мережу Інтернет електронні витяги з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та Державного реєстру прав на нерухоме майно без участі державного реєстратора.

Крім того, за словами О. Пономарчука, на сьогодні вже створене нормативне підґрунтя для розширення переліку суб’єктів, які можуть приймати та видавати документи у сфері реєстрації. Зокрема такі функції виконуватимуть центри надання адміністративних послуг та нотаріуси.

Перший заступник голови КОДА Лев Парцхаладзе, зазначив, що система реєстрації зачіпає інтереси величезної кількості фізичних і юридичних осіб. За рік у Київській області відбувається близько 200 тисяч реєстрацій.

«Саме на Державну реєстраційну службу ми отримали значну кількість скарг від громадян в рамках проекту «СТОП корупції в Київській області», який ми запустили в лютому, – розповів Лев Парцхаладзе. – Усі нововведення, які презентовані сьогодні, допоможуть скоротити черги, зробити отримання держпослуг зручним для громадян і унеможливити корупцію. Кінцева наша мета – зменшити корупцію в Держреєстрі, Державній архітектурно-будівельній інспекції та Держземагентстві, які ми визначили пріоритетними у боротьбі зі зловживаннями, на 70% протягом найближчих 4-5 місяців».

 

Довідка:

Пілотний проект. Цей проект передбачає розподіл роботи державних реєстраторів між фронт- та бек- офісами. За цим принципом відбудеться розподіл функціональних обов’язків між особами, які приймають заяви у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, та особами, які приймають рішення за результатами розгляду таких заяв. Метою цього пілотного проекту є скорочення черг та мінімізація корупційних ризиків завдяки тому, що державні реєстратори, що прийматимуть рішення по заявам про державну реєстрацію, фактично не будуть зустрічатися із особою, що подає документи. Крім того, в рамках цього пілотного проекту також передбачається, що підприємці Київщини та фізичні особи матимуть можливість подавати документи для проведення державної реєстрації в будь-якому офісі реєстрації у межах регіону.

Послуги «Онлайн-витяг» та «Онлайн-довідка» нададуть можливість громадянам самостійно отримувати через мережу Інтернет електронні витяги та довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та Державного реєстру прав на нерухоме майно без необхідності реєстрації, отримання цифрового підпису та участі державного реєстратора. Оплата здійснюватиметься за допомогою банківської картки.

Share Button