На третину більше коштів у місцеві бюджети Київщини

Про реформу місцевого самоврядування, а особливо – міжбюджетних відносин, багато говорили і у минулому, і у цьому році. Не всі вірили, що вона дійсно працюватиме на місцеві бюджети та покращить їх фінансові показники, та останні цифри, які озвучив губернатор області Володимир Шандра, це переконливо доводять.

Вже зараз, у 2015 році, завдяки реформі значно покращився фінансовий стан місцевих бюджетів Київської області. Так, за січень-лютий 2015 року надходження до місцевих бюджетів склали 675,9 мільйонів гривень. 133,4% від планових, тобто додаткові 169,4 мільйони гривень у місцеві скарбнички, підкреслив Голова Київщини під час нашої розмови.

Єдині, хто не виконав план – місто Фастів, лише 81,9% від запланованого. Але є поважна причина – значна частка підприємств, зокрема залізничники, скоротили робочі місця. Та з Фастову є і добра новина – суттєво зросла кількість підприємств, які тепер виплачують зарплатню вищу за мінімальну, хоча до того сплачували нижчу.

Якщо розглянути бюджетні показники докладніше, то побачимо, що основним джерелом наповнення місцевих бюджетів лишається податок на доходи фізичних осіб. 119,3%, тобто додаткові 60,4 мільйонів гривень понад плану.

«Причина таких позитивних показників, звичайно, – проведення реформи. Хоча суттєву роль відіграє і безпосередня робота влади, яка значно покращилась. Тож, розмови скептиків про «нічого не змінилось» залишились лише розмовами. Змінилось! Змінюється. Може не так миттєво і суттєво, як би нам хотілось, але змінюється», – підкреслив очільник області.

Земельний податок та орендна плата за січень-лютий 2015 року принесли Київщині додатково19 мільйонів гривень (+27,7% у порівнянні із січнем-лютим 2014 року), склавши 134,2% від того, що було заплановано.

Щодо самодостатності районів загалом Володимир Шандра повідомив, -«В умовах бюджетного законодавства, яке діяло у 2014 році, 90% районів і міст, в тому числі і бюджет області отримували дотацію із Державного бюджету. А в умовах діючого законодавства близько 20% місцевих бюджетів районів і міст заявили про незабезпеченість призначеннями на заробітну платню та енергоносії.»

Ну і наостанок хочу розповісти про акцизний податок з роздрібної торгівлі, який вперше надходить саме до місцевих бюджетів. 24,9 мільйони гривень – більш ніж позитивний результат для початку. Також не варто забувати, що і надалі він зарезервований саме для збору та використання на місцях. Володимир Шандра наголосив, що, скільки в місті зберуть, стільки ж саме у цьому місті на його, міста, потреби і витратять. Тепер люди безпосередньо бачитимуть як саме використовуватимуть їх податки, чи то на новий дитячий садочок, чи то на ремонт лікарні, чи то на новий парк, дорогу.

Місцеві бюджети Київщини наповнюються, а це додаткові кошти як на «соціалку», так і на розвиток та розбудову області. Тож кожен, сплачуючи податки, має розуміти та пишатись, що саме він допомагає розвивати рідне селище, місто, район, область.

Роман Січовий

Share Button