ТРИДЦЯТЬ ТРЕТЄ ЗАСІДАННЯ ПОСТАВИЛО КРАПКУ

Тридцять третя сесія районної ради від головуванням в. о. голови райради Івана  Недогибченка продовжила свою роботу. У ній взяли участь 44 народні обранці, сільські голови, керівники установ та організацій. Нагадаємо, перше засідання відбулося 16 лютого. Тоді дискусійним виявилося питання про передачу нерухомого майна спільної власності  територіальних  громад сіл району у власність громади міста Борисполя. Питання не набрало достатньої кількості голосів і залишилось відкритим. Тридцять третю сесію райради не закрили, її роботу продовжили майже через місяць.

 У районному бюджеті зміни

І. Недогибченко поінформував, що в понеділок, 16 березня, відбулася нарада в КОДА за участі керівників районів та головних розпорядників бюджетних коштів щодо формування та виконання міських і районних бюджетів. У нараді взяли участь представники м. Біла Церква та Білоцерківського району, м. Бориспіль та Бориспільського району, м. Переяслав-Хмельницький та Переяслав-Хмельницького району.

— У нашому районі бюджет збалансований, тобто видатки співрозмірні з тими доходами, що отримує бюджет. Втішає й те, що за два місяці є хоч і невелике, але перевиконання, а також успішно виконуються всі сільські бюджети. На сьогодні існують проблеми, що стосуються ДНЗ, але разом з районним відділом освіти намагатимемося їх подолати.

Начальник управління фінансів РДА Тамара Матяш наголосила, що зміни до бюджету внесено в частині збільшення за доходами на суму отриманих субвенцій з бюджетів сільських рад – Щасливської, Дударківської, В. Олександрівської. Ці кошти буде використано на підтримку освіти й охорони здоров’я. Крім того, скориговано планові призначення по головних розпорядниках коштів районного бюджету за їхніми поданнями.

 

Болото Кругле тепер у межах Кийлова

Депутати затвердили проект землеустрою щодо зміни меж населеного пункту с. Кийлів Головурівської сільської ради.

— Земельною комісією досить детально розглянуто пропозиції, з якими звернулася до нас Головурівська сільська рада, ‒ зауважив головуючий. ‒ На президії прозвучала пропозиція доповнити проект рішення ще одним пунктом – рекомендувати сільській раді включити в межі Кийлова урочище Болото Кругле.

Нагадаємо, що  саме туди хотіли скидати очищені стоки м. Борисполя, а це, за словами Головурівського сільського голови Микола Чуя, екологічна катастрофа не лише для Кийлова. Коли урочище входитиме в межі села, такий проект реалізувати буде неможливо. Депутати одноголосно підтримали таку пропозицію.

 

Приміщення колишнього тубдиспансеру тепер у власності міста 

Рішення про передачу нерухомого майна спільної власності територіальних громад сіл району у власність міста, що розглядалося на попередньому пленарному засіданні, цього разу підтримали 43 депутати. Йшлося про передачу у власність міста приміщення колишнього тубдиспансеру по вул. Тургенєва, що знаходяться на балансі Бориспільської ЦРЛ. Там планують організувати територіальний центр соціального обслуговування населення Борисполя.

 

Поміч «Зубра» захисникам

Депутат і волонтер Наталія Андрощук звернулася з проханням допомогти воякам, які захищають цілісність держави на сході.

— Коли ми поверталися із зони АТО, на одному з блок-постів під Щастям познайомилися з хлопцями з Луганська, з батальйону «Луганськ-1». Якщо наших вояків час від часу навідують земляки, то до хлопців зі сходу адресні посилки не надходять. Луганські військові просили придбати для них літній одяг. Семеро бійців потребують літнього костюма «Горка», один комплект  коштує 860 грн. Рахунок на загальну суму 7220 грн погодився оплатити депутат райради, директор КП «Зубр» Сергій Очеретько.

Днями Н. Андрощук разом з волонтерами вирушить в зону АТО, аби знову відвезти адресні посилки нашим захисникам. Тож запропонувала бажаючим передати все необхідне для своїх земляків:

— Наші хлопці з нетерпінням чекають звісточки. Навіть у суворому й стомленому погляді проглядається радість і вдячність всім небайдужим людям.

 

Зупинимо екологічну катастрофу

Депутат Андрій Чайка висловив занепокоєння з приводу незаконного будівництва багатоповерхівок в с. Гора, що може призвести до екологічної катастрофи. За межами села височіють три секції п’ятиповерхівок, у кожному будинку по 24 квартири, всього 360 квартир. Заселено лише 10-15 сімей.

— Це питання болить уже більше трьох років. До мене звертаються горяни, аби організувати перевірку законності відведення каналізаційних стоків від житлового комплексу. Занепокоєння зрозуміле, адже на сьогодні не визначено і не погоджено будівництво водовідводу каналізаційних стоків сіл Гора, В. Олександрівка та Чубинське. Складається загрозлива ситуація на мулових полях Бортницької станції аерації. На сьогодні існує пряма загроза затоплення у разі прориву земельної дамби с. Ревне, а неконтрольоване відведення каналізаційних відходів від гірського житлового комплексу призведе до екологічної катастрофи.

Іван Недогибченко доповнив: «Учора особисто зустрілися з власниками квартир. Можна зрозуміти їх, особливо військовослужбовців й учасників АТО. Міністерство оборони України купило їм там квартири, які введено в експлуатацію, але виходить, що без очисних споруд. Висновків експертизи про те, що вони можуть функціонувати, немає, і люди виявились заручниками ситуації. Вони звинувачують і нас, депутатів райради, що ми не хочемо їм допомогти. Але в чому повинна полягати наша допомога? Починали будувати комерсанти. Купили у людей паї і робили свою роботу. Територія під будівництвом – за межами села. Ніхто ні з якими пропозиціями чи погодженнями до нас не звертався. Із власниками квартир відбулася неприємна розмова. Нас звинувачують у затягуванні цих процесів, мовляв, ми не хочемо вводити ці землі у межі населеного пункту».

Депутати висловили свої думки, головна з яких: чому вони мають приймати рішення за тих, хто на цьому побудував бізнес? І. Недогибченко запропонував від імені райради звернутися до відповідних служб екології, санепідемстанції, аби ті детально вивчити питання.

Алла БОГУШ, директор районного радіомовлення, фото Віктора СПІВАКА

 

Share Button