Ситуація складна, але сіяти треба

Про те, як підготувався район до весняно-польових робіт, повідомив на апаратній нараді начальник управління агропромислового розвитку Михайло Пензай. Господарства району повністю забезпечені кондиційним насінням ярих культур (пшениця, ячмінь, овес, горох). Потреба в засобах захисту рослин на весняно-польові роботи становить 66 тонн. Вони не завозяться заздалегідь у зв’язку з відсутністю паспортизованих складів для зберігання. Постачання таких засобів відбуватиметься в день обробітку за дозволами районної санепідемстанції. На сьогодні лише укладено договори з постачальниками.

Забезпеченість мінеральними добривами на сьогодні становить 90% від потреби. Для проведення комплексу весняно-польових робіт сільськогосподарські підприємства повністю відремонтували техніку та закупили необхідну кількість паливо-мастильних матеріалів. За потреби 1619 тонн дизельного палива та 440 тонн бензину в господарствах є в наявності 1095 тонн дизельного пального (70% від потреби) та 495 тонн бензину (112%).

— Нині господарства домовляються з комерційними банками про отримання короткострокових кредитів. Хоча замість обіцяних 28% банки дають кредити аж під 35% річних. Зросла ціна на паливо, електроенергію, газ, ситуація надзвичайно складна. І вижити в ній непросто. Але сіяти  і збирати треба, ‒ підсумував М. Пензай.

Share Button
Tags: