В Україні подорожчає вода для населення

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері електроенергії та комунальних послуг (НКРЕКП), на засіданні в четвер, 19 березня, планує ухвалити рішення про підвищення тарифів на водопостачання для населення.

Про це повідомив член НКРЕКП Андрій Герус на своїй сторінці в Facebook ввечері у вівторок, 17 березня.

“На засіданні в четвер будемо приймати рішення про підвищення тарифів на воду для населення. Така необхідність виникла внаслідок зростання вартості електроенергії на 30% з літа минулого року”, – написав він. Водночас Герус не уточнив, наскільки планується підвищити тарифи.

Член НКРЕКП також зазначив, що прострочена заборгованість водоканалів за кредитами Європейського банку реконструкції та розвитку і Світового банку вже становить близько 1 мільярд гривень.

“В основному – через девальвацію гривні і стрімко зростаючих цін на електроенергію, яка займає 50% у собівартості води”, – пояснив він.

 

ДО ТЕМИ

Борг населення з оплати послуг ЖКГ у грудні збільшився на 7,4%.

Заборгованість населення України (без урахування тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим і м. Севастополя) по оплаті житлово-комунальних послуг збільшилась у грудні 2014 р. порівняно з листопадом на 7,4% і на кінець грудня 2014 р. склав 14 млрд 707,9 млн грн. Про це повідомляє Державна служба статистики (Держстат).

Середній термін заборгованості населення за всі послуги склав 4,5 місяці.

Share Button
Tags: