Цивільний захист: підсумки підбито, нові завдання поставлено

5 березня у Борисполі підбили підсумки щодо виконання заходів з підготовки місцевої ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту населення і території міста за 2014 рік, в якому взяли участь міський голова Анатолій Федорчук, його перший заступник, голова комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Микола Корнійчук, начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Віктор Щербак, начальник служби цивільного захисту Бориспільського району головного територіального управління МНС у Київській області Юрій Овдієнко, керівники комунальних підприємств і установ міста та ін.

IMGP5401

Технікою та інструментом забезпечені лише наполовину

У рамках заходу було продемонстровано мобільний загін, створений на базі комунальних підприємств, пожежної частини СДПЧ-21 та інших місцевих установ. У розпорядженні загону багато спецтехніки, яка, за необхідності, зможе надавати допомогу при ліквідації наслідків НС у місті.

Як наголосив В. Щербак, місто забезпечене необхідним матеріальним резервом для запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій (техніка, матеріали, інструмент тощо) лише на 44% від потреби. Ще гірша ситуація склалася із засобами індивідуального захисту. Так, за словами М. Корнійчука, наразі бориспільцям ці засоби брати ніде: «У кодексі цивільного захисту вказано, що забезпечення засобами захисту непрацюючого населення у містах здійснюється за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам. З 1991 року ні однієї такої субвенції виділено не було. Ті протигази, що є на підприємствах та організаціях, уже давно вичерпали свій термін зберігання. Питання про відновлення складів і накопичення засобів індивідуального захисту потрібно порушувати на державному рівні».

Проблема №1 – засоби сповіщення

Як поінформував Ю. Овдієнко, найсерйозніше питання на сьогодні – система сповіщення. За його словами, у Борисполі ця система практично не працює. Більшість радіоточок якщо і є у наявності, то відключені. Наразі це питання порушується на рівні області.

М. Корнійчук наголосив на необхідності закупівлі сирен та гучномовців: «У Борисполі є мікрорайони, які не забезпечені жодним із засобів сповіщення, адже раніше оповіщення було спрямовано лише на лінію залізничної дороги. Наразі, через ризик виникнення військових дій на території міста, виникла потреба встановлення їх по всьому місту».

Укриття мають бути закладені ще при будівництві

Про наявність сховищ для населення у місті розповів В. Щербак: «На сьогодні набули актуальності заходи, пов’язані з ризиком виникнення НС військового характеру та необхідність укриття населення від засобів ураження. Для укриття працюючого населення використовуються сховища та протирадіаційні укриття. На території міста найбільш пристосованими укриттями є сховища, розташовані на території Міжнародного аеропорту «Бориспіль». До нас неодноразово зверталися керівники підприємств з проханням надання допомоги в облаштуванні укриттів для їх персоналу. Тому хочу нагадати, що, відповідно до будівельних норм, підприємства, що будуються і мають затверджену проектну документацію, в якій інженерно-технічні засоби цивільного захисту та цивільної оборони не були передбачені, повинні окремо розробляти розділи інженерно-технічного захисту до проектів указаних підприємств з кошторисом, затвердженим у порядку, встановленому спеціально уповноваженими центральними органами виконавчої влади з питань будівництва і архітектури».

М. Корнійчук додав, що у Борисполі укриття для населення передбачено, згідно з нормативами, у підвальних приміщеннях житлових будинків, шкіл, підприємств, організацій тощо. Наразі ці підвали розчищаються, після чого будуть облаштовуватися усім необхідним для нормального перебування там людей: меблями, водою, вентиляцією, туалетами тощо.

Готовність перевіряють

Як наголосив Ю. Овдієнко, відповідно до кодексу цивільного захисту, суб’єктами господарювання повинні розроблятися плани реагування на НС. Якщо кількість працівників менша, ніж 50 осіб, розробляється та затверджується інструкція щодо дій персоналу суб’єкта господарювання у разі загрози чи виникнення НС. Тобто всі організації повинні мати план або інструкцію реагування на НС. За словами держслужбовця, наявність цих планів перевіряється за вказівкою Кабміну. Тож керівники установ та організацій мають подбати про вирішення цього питання.

Плани на майбутнє

За словами М. Корнійчука, виконавчим комітетом Бориспільської міськради уже прийнято рішення щодо затвердження програми цивільного захисту у Борисполі на 2015-2019 рр. Цією програмою передбачено виділення коштів і проведення робіт, які вдосконалять систему цивільного захисту і відновлять її роботу. «Згідно з цією програмою, на 2015 рік ми запланували придбати ще один дизельний генератор, яких у місті є уже два: на 200 і 110 кіловат. Новий генератор матиме потужність 150-180 клВт», — наголосив М. Корнійчук. Крім цього, за його словами, цього року було виділено кошти на придбання 50 комплектів ліжок, матраців, ковдр, подушок для розміщення постраждалих унаслідок НС.

Насамкінець кращих працівників цивільного захисту міста нагородили Подяками та Грамотами Бориспільського міського голови за сумлінне виконання завдань, високі професійні якості, кращі показники в роботі за підсумками діяльності у сфері цивільного захисту населення.

Ольга Рогач, «ТС», фото автора

Share Button