Українцям не рекомендують їздити в Росію

ДОЖИЛИ! Міністерство закордонних справ України із занепокоєнням зазначає, що останнім часом нормою стали випадки безпідставного затримання громадян України на території Російської Федерації. У зв’язку з чим українців закликають задуматися про доцільність поїздки в Росію.

У МЗС вказують на “відсутність гуманного ставлення до українців з боку російських правоохоронних органів, їхньої несумісної з людською гідністю поведінки, застосування до наших співвітчизників неприпустимих методів фізичного та психологічного впливу, в тому числі тортур”.

Українська сторона підкреслює, що грубі порушення Росією своїх міжнародно-правових зобов’язань, у тому числі у сфері консульських відносин, набули системного характеру.

У цьому контексті у відомстві рекомендують громадянам України при плануванні поїздок до Російської Федерації реально оцінювати наявні ризики та існуючі загрози і ретельно зважувати необхідність у таких поїздках.

При виникненні на території Росії будь-яких випадків затримання, негуманного поводження, фізичного та психологічного тиску з боку російських органів чи громадян Міністерство закордонних справ України рекомендує українським громадянам невідкладно звертатися на гарячу лінію Центру оперативного реагування Міністерства або безпосередньо на гарячі лінії консульських установ України, розташованих на території Росії в Москві, Новосибірську, Ростові-на-Дону, Санкт-Петербурзі та Єкатеринбурзі.

Нагадаємо, Україна ввела обмеження на в’їзд росіян. Тепер громадяни РФ зможуть потрапити в Україну тільки через міжнародні та міждержавні пункти пропуску, за наявності закордонного паспорта.

Share Button