Секрет успіху – професійна армія плюс реформи

Днями відбулася зустріч редакторів ЗМІ Київщини з головою КОДА Володимиром Шандрою.  Очільник області поінформував про соціально-економічний розвиток Київщини у 2014 році. Обговорювали наболілі проблеми, цікавилися планами на майбутнє.

За словами В. Шандри, незважаючи на досить складний період у нашій державі, як економічний, так і політичний, а також військовий конфлікт на сході України, Київщині все ж вдалося досягти показових результатів. Рівень оплати праці в області залишається одним з найбільших в країні поступаючись лише м. Києву та Дніпропетровській області.  За обсягом сільськогосподарського виробництва Київcька область посіла друге місце серед інших регіонів країни. За темпами росту сільськогосподарського виробництва займає 6 місце. Відсутня заборгованості із заробітної плати в бюджетній сфері, зростання промислового виробництва становить 101,2%. Київщина займає лідируючу позицію у будівництві, випереджаючи навіть м. Київ. Щодо урожайності область на другому місці в Україні, а за рівнем середньої заробітної плати – на третьому.  Немає заборгованості й щодо виплати пенсій.

За два місяці поточного року план по місцевим бюджетам виконано на 135%. За акцизами на 2015 рік заплановано зібрати 36 млн грн, а вже за два місяці зібрано 14 млн грн. Усі ці результати, за словами очільника області, дають змогу з оптимізмом дивитися у майбутнє.

Серед глобальних питань голова КОДА виділив бюджетну реформу, яка б дала більше повноважень місцевим органам влади.

У майбутньому очікується об’єднання громад. Нині населені пункти працюють над програмами свого розвитку, які буде подано до Міністерства регіонального розвитку з тим, щоб на рівні міністерства планувати пропорційне додаткове фінансування на всі ці програми. Великі надії покладаються на місцеві вибори, що відбудуться восени 2015 року, вони також мають посилити місцеве самоврядування.

Про субсидії

Здорожчання газу поставить в складні умови найнезахищеніші верстви населення. Очікується, що субсидії на оплату комунальних послуг отримуватимуть близько 120 тис. сімей в області. Запланованих на це коштів, як зауважив В. Шандра, у бюджеті має вистачити.

Про адміністративно- територіальну реформу та долю обласних і районних держадміністрацій

— Усім сьогодні зрозуміло, що в країні потрібні зміни, – наголосив очільник області. ‒ Та адміністративна система, що існує, себе не виправдовує. Найближча для України польська модель розвитку. Ми й надалі будемо рухатися в напрямку децентралізації, бо не може, скажімо, міністр фінансів знати, що потрібно тому чи іншому населеному пункту. Щодо політичної складової є серйозні застереження. Всі, з ким доводилося спілкуватися, схиляються до думки, що центральна вертикаль потрібна – щоб уникнути певних центробіжних процесів і зберегти цілісність країни. А для цього необхідний нормальний компроміс – суттєво збільшити повноваження місцевих органів влади, надати їм більше прав, проте посилити й відповідальність.

Про пенсійне забезпечення

Щодо пенсійного забезпечення, безумовно, потрібно теж щось змінювати, адже ситуація не найкраща. Я проти зменшення пенсій, скоріше,за те,щоб зростали заробітні плати, тоді й пенсійний фонд наповнюватиметься значно активніше. Слід зауважити, що середній розмір трудових пенсій по Київській області у 2014 році збільшився на 4,7%, або на 72,89 грн, і становить 1622,08 грн. Звичайно, це невелика сума, порівняно зі зростання цін, проте на тлі останніх подій в Україні й вона є позитивним фактором.

Загалом, як зауважив голова КОДА, для успішного розвитку країни на нинішньому етапі потрібні реформування практично в усіх сферах життя країни й створення потужної, професійної армії для захисту від агресивної політики інших держав та захисту суверенітету України. Простим затягуванням пасків та економічними обмеженнями позитивних результатів не досягти.

Інна БАКУМ, «ТС»

Share Button