Міні-пічки з Мирного — на схід

ЗІГРІЙ ВОЇНА. Декілька місяців тому вся Україна дізналася про вчителя праці з Сумщини, який разом зі своїми учнями виготовляє міні-печі для бійців в зоні АТО.

udrh4grKYEw

Мирненська школа теж підхопили цю ідею. Така пічка дуже зручна і практична у використанні. В ролі пального — сухе листя та гілля. Вона дає змогу бійцю закип’ятити чашку води або розігріти їжу. Але найголовніше — вона вміщується в кишені, не створюючи проблем зі зберіганням.

Ініціатором і керівником цієї волонтерської роботи в Мирненській ЗОШ став директор школи Тарас Похиль Ростиславович. Коли він розповів нам, що і для кого робитимемо, в усіх була лише одна думка – якнайшвидше приступити до роботи.

«Коли запропонували допомогти воїнам в зоні АТО, ні секунд не сумнівався. Спочатку трішки нервував, проте, після виготовлення першої печі зрозумів – у нас усе вийде», — ділиться враженнями учень 8-го класу Богдан Бідоча.

Такі мобільні міні-пічки в шкільній майстерні учні виготовляють протягом всієї зими і передають безпосередньо в руки бійцям. Забезпечує доставку місцевий житель — волонтер Олександр Поліщук.

Проте на сьогодні вже є конструкція іншої пічки, ще більш мобільної. Вона менша за свою попередницю, простіша у використанні, а в ролі палива потребує сухий спирт, яким забезпечені всі бійці. Виготовляється вона з того самого матеріалу. Учнів не лякає те, що потрібно буде перелаштовуватися. Тож наступна відправлена партія пічок буде вже оновлена.

Артур Краснопір, учень Мирненської ЗОШ

P. S. Наш клас теж виготовляв міні-печі і я бачив, з яким ентузіазмом вони все це робили. Розумію, що це не великий внесок, але якщо кожен допомагатиме чим зможе, то ми переможемо.

Share Button
Tags: