Ми звикли довіряти. Можливо, варто й перевіряти?

РОЗБІР ПОЛЬОТІВ. Із зростанням цін на продукти харчування кожен з нас шукає щось дешевше. Не виняток і бориспільці. Але  чим така економія може обернутися для здоров’я?

Для пошуку відповіді на це запитання було створено групу з контролю за дотриманням законодавства щодо захисту прав споживачів на території міста Борисполя. До її складу ввійшли: заступник міського голови, голова робочої групи Людмила Ковальова, начальник відділу торгівлі та підприємництва виконавчого комітету міської ради, заступник голови робочої групи Надія Вертелецька, головний спеціаліст відділу торгівлі й підприємництва виконавчого комітету міської ради, секретар робочої групи Наталія Коваль, начальник управління ветеринарної медицини Бориспільського району Олександр Гурін, санітарний фельдшер Бориспільського МУ ГУ Держсанепідемслужби у Київській області Любов Кравець, заступник начальника – начальник міліції громадської безпеки Бориспільського МВ ГУ МВС України в Київській області Володимир Луценко, начальник відділу з контролю за благоустроєм міста управління містобудування і архітектури Михайло Пархоменко, заступник голови постійної депутатської комісії з питань захисту прав споживачів, торговельного та побутового обслуговування населення Ярослав Годунок та директор КП «ТелеРадіоСтудія «Бориспіль» Денис Гончар.

У суботу, 22 лютого, комісія вирушила в рейд для перевірки молочної продукції, що останнім часом активно продається в наметах на території Борисполя. Серед асортименту продукції: сири сулугуні та бринза, вершки, сиркові десерти тощо. Адже питання якості цієї продукції вже неодноразово порушувалось як містянами, так і депутатським корпусом.

Як виявилося, ні сертифікатів якості на продукцію, ні маркування з датою виготовлення та складом знайти не вдалося. Продавчиня ж запевнила, що санітарну книжку має, але з собою не носить. Та й зовнішній «чистий» вигляд самого тенту та авто, яким перевозять продукцію, не дуже спонукає до придбання продуктів харчування.

Як наголосила заступник голови робочої групи Надія Вертелецька, боротьба з цією молочкою триває вже більше року. За весь цей час підприємці жодного разу не показали  сертифікатів якості чи інших документів на продукцію. Та й власні документи «бізнесмени» показувати не бажають.

За розпорядженням міського голови про створення робочої групи з контролю за дотриманням законодавства щодо захисту прав споживачів на території міста Борисполя, цій групі надано право у разі виявлення фактів реалізації продукції, яка не супроводжується необхідною, доступною, достовірною, своєчасною інформацією та відповідними документами, або продукції з простроченим строком придатності – тимчасово зупиняти її реалізацію до пред’явлення інформації, супровідних документів або ж припиняння реалізації. Тож не побачивши жодних документів на молочну продукцію комісія діяльність торгової точки припинила. А щоб зняти питання якості, СЕС взяла продукцію для аналізу.

КОМПЕТЕНТНИЙ КОМЕНТАР

Що ж продають нам під виглядом молочної продукції? На це запитання відповіла під час планової понеділкової наради у міського голови головний державний санітарний лікар м. Бориспіль, Бориспільського району, м. Переяслав-Хмельницький та Переяслав-Хмельницького району Тетяна Орабіна:

— Результати отримали очікувані: у взятих пробах сиркової маси виявили бактерії групи кишкової палички, сиру сулугуні — бактерії групи кишкової палички та стафілококу. Поясню: молочний білок — це той білок, на якому, як правило, росте саме стафілокок. Ми звернулися в лабораторію одного з науково-дослідних інститутів: висновок — у цій продукції немає молочного білка. Це повністю сурогатний продукт. Чому присутні бактерії групи кишкової палички? – цю інфекцію із власної мікрофлори «принесли» в продукцію недобросовісні «підприємці», адже цей продукт абсолютно не був ідентифікований, тобто будь-яких супровідних документів та етикеток не мав. Єдина етикетка, яку виявили, походила з підприємства у Харківській області. Ми зв’язалися з цим підприємством і після спілкування з торговим агентом, нам повідомили, що за умови співпраці (звичайно, ми не представилися співробітниками СЕС) нам нададуть продукцію, строк реалізації якої безтерміновий, а також купу етикеток, на яких можемо писати будь-яку необхідну інформацію.

Тож чи труїтимуть нас і надалі подібною продукцією, залежить лише від нас самих. Можливо, варто вже не купувати собі та своїй родині продукцію невідомого походження?

Катерина Савенко, «ТС», фото Віктора Співака

Share Button