Музику до Національного славеня написав священик

Цього року на державному рівні відзначаємо 200-річчя від дня народження композитора Михайла Вербицького — автора музики гімну України.  Ще в січні Верховна Рада ухвалила відповідну постанову

4 березня 1815 року в селі Явірник Руський, яке на той час ще було українським, народився український священик, композитор, диригент, громадський діяч, автор музики до Державного Гімну України «Ще не вмерли України» Михайло Вербицький.

Тож з нагоди відзначення 200-річчя від дня народження композитора, у стінах центральної бібліотеки 25 лютого було проведено годину історії «Творець Гімну України  — Михайло Вербицький». Під час заходу присутнім розповіли чимало цікавих фактів з життя композитора.

Майбутнього священика чекало в житті багато випробувань. У 10 років хлопчик залишився сиротою. Але труднощі не зламали творчої душі. Натхненний творчістю Т. Шевченка, він написав музику до багатьох його творів. До речі, вважається, що під час написання композиції, М. Вербицький вважав, що поезію «Ще не вмерла України» написав саме Кобзар, лише згодом дізнався ім’я справжнього автора вірша.

Перше виконання твору «Ще не вмерли України» як гімну відбулося в 1865 року. З того часу з цією піснею на устах йшли у бій січові стрільці, її співали воїни УПА, звучала вона й у таборах ГУЛАГу, а з 1991 року стала національним Славенем України.

Лише за один останній рік гімн України звучав набагато частіше, ніж за всі роки Незалежності — і в різному виконанні, починаючи від маленьких діток до бійців, які беруть участь в АТО. Він об’єднує і надихає нас, українців, у цей нелегкий час.

Катерина Савенко, «ТС»
Share Button