Лідер серед лідерів

19 лютого у приміщенні Бориспільського НВК «Гімназія «Перспектива» відбувся конкурс «Я лідер», участь в якому взяли учні старших класів усіх загальноосвітніх навчальних закладів міста. ЗОШ № 1 ім. Ю. Головатого представляла Тетяна Магода, «Ліцей «Дизайн-освіта» імені П. Чубинського – Христина Бубнюк, ЗОШ № 3 – Дар’я Бедій, НВК «Гімназія «Перспектива» – Ольга Кацан, спеціалізовану школу № 5 ім. К. Когилки – Вікторія Демидовська, ЗОШ № 6 –Дарина Пономарьова, ЗОШ № 7 – Юлія Михайлюк та ЗОШ № 8 – Дарина Слободян.

Вимогливе журі оцінює все: від ораторського вміння до оригінальності. Та чи настільки вимогливе? Цьогоріч показник конкурсантів на міському рівні оцінювали не представники освітянської галузі, а найяктивніші лідери шкіл. Кому ж, як не їм, знати, як це воно, побувати у такій «тарілці». Однак член журі не оцінював лідера свого навчального закладу, що 100-відсотково гарантувало об’єктивність вибору переможця.

На школярів очікували чотири випробування. Перше – візитка. Без будь-якої допомоги учасники у довільній формі розповідали про себе як про лідера. У другому конкурсі давали відповіді на сформовані запитання ведучих. Враховуючи значимість 2015 року для нашого міста – 1000 років від першої літописної згадки, третім завданням для дівчат була декламація віршів про Бориспіль. Тексти учасникам роздавали організатори, однак без сюрпризів не обійшлося. Так, Ольга Кацан читала уривок із власної поезії під супровід бандури, а для виступу Дарини Пономарьової слугувало музичне тло. Четверте і найскладніше випробування — «Я і моя команда». За чотири хвилини учасник разом зі своїм колективом у довільній формі демонстрував організаторські здібності щодо вже розробленого і реалізованого у своєму навчальному закладі проекту.

Фінальним акордом очікування було виконання Державного гімну України. Для вручення грамот та призів на сцену запросили гостей — методиста міського методичного кабінету управління освіти і науки Надію Липовецьку та  голову Асоціації батьків міста Валерія Мартишка.

За результатами чотирьох конкурсів звання лідера серед лідерів здобула учениця НВК «Ліцей «Дизайн-освіта» імені П. Чубинського Христина Бубнюк. Друге місце посіла учениця «Ггімназії «Перспектива» Ольга Кацан, третє – учениця ЗОШ № 8 Дарина Слободян.

 

DSC_6730Спеціально для «ТС» цьогорічний переможець Христина Бубнюк розповіла, що посприяло перемозі й дала оцінку виступам інших конкурсантів:

— Я перфекціоніст у всьому. Якщо робити щось, то найкраще. У мене є досвід виступів на сцені: це і театр (5 років), і творчі конкурси, тому і не боялася конкурсної сцени, що додало впевненості. І взагалі, я лідер з народження. Люблю «згуртовувати» людей навколо себе, не сиджу на місці. Без усього цього моє шкільне життя перетворилося б на сірі будні.

В усіх моїх починаннях мене підтримують батьки. Мама допомагала писати сценарій, не менш важливою була й допомога сестри.

Моя команда – найкраща. Це не просто колективна демонстрація напрацьованого, це – дружба, підтримка, допомога та поради.  Не можу не згадати моїх однокласників та друзів. Вони вірили у мене, були моїм натхненням, тому я не могла їх підвести.

Якщо говорити про інших конкурсатнів, то вони виступили добре. Можливо, декому не вистачило впевненості, досвіду, дехто запізно почав готуватися. Найбільше мені сподобалась ідея Олі Кацан – буккросинг. Я люблю читати. І в наш час,  коли книги дорогі, а електронні аналоги трішки «не те», це найкраще рішення. Можна обмінюватися книгами, більше читати, знаходити нових друзів. Дуже сподобалася мені й Даша Слободян. Її виступи були повні впевненості, позитиву та щирості. Хороший та добрий проект був у Даші Бедій про допомогу безпритульним собакам.

Скажу чесно: коли дізналася, що даватимуть оцінку побаченому на сцені однолітки, подумала, що це буде не дуже чесна гра. Але член журі не оцінював лідера свого навчального закладу”.

Спілкувалася з переможцем Тетяна Підгурська, кореспондент міського радіомовлення
Share Button