СЕСІЮ ЗАЛИШИЛИ ВІДКРИТОЮ — ЯК І ПИТАННЯ ПЕРЕДАЧІ МАЙНА СПІЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ ГРОМАДИ РАЙОНУ У ВЛАСНІСТЬ МІСТА

Відбулася чергова тридцять третя сесія районної ради. На початок засідання у сесійній залі налічувалось 42 депутати з 80 обраних. У роботі сесії взяли участь в. о. голови районної ради Іван Недогибченко, в. о. голови РДА Микола Кононенко, керівники окремих управлінь, відділів, управлінь РДА, сільські голови. На розгляд сесії винесено 13 питань.

 Внесли зміни до бюджету

На початку засідання затвердили звіт про виконання  районного бюджету за минулий рік та внесли зміни до бюджету на 2015-ий. За словами начальника управління фінансів РДА Тамари Матяш, збільшилася видаткова частина на обслуговування кредиторських заборгованостей, зареєстрована на початок року. Щоб її погасити, уточнили кошторисні призначення в розрізі головних розпорядників коштів для оплати. Крім того, прийняли субвенції з бюджетів Сошниківської, Великоолександрівської, Головурівської сільських рад.

 

У Великій Олександрівці — нові межі

Затвердили проект землеустрою щодо встановлення меж Великої Олександрівки. Проект пройшов державну експертизу. Відтепер проектна площа села становить 1040,5720 га.

 

40% — частка батьківської плати за харчування дошкільнят

І. Недогибченко нагадав: оскільки з 1 вересня 2014 р. дитячі навчальні заклади перейшли на фінансування з сільських до районного бюджету, на сесії затвердили частку батьківської плати за харчування вихованців дитсадків. Попередні роки батьки сплачували 30%  від загальних коштів, це рішення приймала сільська рада. Минулого року 28 грудня, коли затверджувався державний бюджет, було внесено відповідні законодавчі зміни, де вказано, що батьки у сільській місцевості повинні сплачувати не менше сорока відсотків вартості харчування своїх дошкільнят. Рішенням сесії затвердили цю мінімальну норму. Для порівняння: у місті частка батьківської плати за харчування становить 70%.

 

Взяли під своє крило

У підпорядкування Бориспільської районної ради прийняли дитячу музичну школу с. Щасливе, ДНЗ «Джерельце» та «Їжачок» (Великоолександрівська сільська рада) й затвердили їх статути у новій редакції

 

Спірний тубдиспансер

Дискусійним виявилося питання про передачу нерухомого майна спільної власності  територіальних  громад сіл району у власність громади міста Борисполя.

Рік тому до районної ради звернулася міська влада, аби район передав у власність міста приміщення колишнього тубдиспансеру по вул. Тургенєва, що знаходяться на балансі Бориспільської ЦРЛ. Там планують облаштувати територіальний центр  соціального обслуговування населення Борисполя. Протягом року вивчали питання можливості передачі. Керівництво Бориспільської ЦРЛ зауважило, що будівлі в жахливому стані й, по суті, їм не знадобляться. За словами головного лікаря О. Щура, це лише зайвий головний біль, адже приміщення не раз намагалися підпалити. Якщо ж райрада віддасть приміщення у власність міста, то місто, в свою чергу, повертає районній раді будівлю по вул. Радянська, 8, яку вже кілька десятків років займає районний відділ освіти. У депутатів Людмили Бондаренко, головного лікаря Вишеньківської  дільничної лікарні, та Анни Ільчишиної, головного лікаря Вороньківської дільничної лікарні, виникло чимало запитань і до головуючого, і до очільника ЦРЛ. Депутат райради Владислав Байчас підкреслив, що питання досить важливе  і потребувало чималих зусиль. Будівлі для лікарні не мають ніякої цінності, та й, зрештою заклад такого типу не може знаходитися в межах населеного пункту. А от приміщення районного відділу освіти стане юридично власністю району. Наразі воно у жахливому стані, але там принаймні можна буде зробити капітальний ремонт і знати, що його ніхто не відбере.

Питання не набрало достатньої кількості голосів і залишилось відкритим. Тридцять третю сесію райради не закрили. Депутати продовжать роботу найближчим часом.

Алла БОГУШ, директор районного радіомовлення
Share Button