Справи комунальні

 У 2015-му держава залишилась без програми розвитку ЖКГ

Україна у 2015 році залишилась без програми розвитку житлово-комунального господарства, відсутні також стратегія та концепція. Про це йшлося під час міжнародної конференції «Ресурсозбереження та висока якість послуг – статичне завдання житлово-комунального господарства України», яка відбулась у Яремчі.

У заході взяли участь народні депутати, заступник міністра регіонального розвитку та ЖКГ Володимира Кістіона, а також член Національної комісії регулювання електроенергетики та комунальних послуг Артур Чумак  та заступник голови Асоціації міст України Олександр Мазурчак.

За словами першого заступника міського голови Миколи Корнійчука, під час конференції порушили питання про те, що у 2014 році завершилась програма розвитку ЖКГ і ось уже два місяці країна живе без неї, а це значить, що з Держбюджету не виділяються кошти на підтримку ЖКГ.

«Ще років 6-7 тому ми отримували кошти на розвиток ЖКГ, на реконструкцію теплових мереж, котелень. Невеликі кошти виділялись і КП ВКГ «Бориспільводоканал». За останні роки коштів ми не отримували. До того ж нині відсутня навіть програма, яка передбачала б таке фінансування», — зазначив М. Корнійчук.

 

В Україні 2,1 тисячі підприємств водоканалізаційного господарства, а в Англії – 32

Як повідомив М. Корнійчук, нині на часі питання укрупнення підприємств водоканалізаційного господарства. Його доцільність підтверджує і досвід ЄС.

«Малим підприємствам водоканалізаційного господарства у невеличких містах дуже важко виживати. Якщо взяти статистику європейських міст, то в Україні їх кількість становить 2144, в Англії – 32, Румунії – 42, а в Італії – 90», — повідомив М. Корнійчук. Для порівняння було взято саме ті країни, які мають приблизно таку ж кількість населення, як і Україна.

«Укрупнення дає змогу регулювати тарифну політику, оптимізувати фінансовий стан, а також зменшити витрати на утримання технічної бази та її зміцнення», —науважив М. Корнійчук.

 

Більше 10 тис. га оррних земель в Україні зайняті сміттєзвалищами

За рік в Україні утворюється близько 13 млн тонн твердих побутових відходів. І щороку їх виробництво збільшується на 10%. Про це під час планової наради повідомив М. Корнійчук.

За його словами, за останніми даними, в Україні сортується лише 5% сміття, решту просто заховують.

«Нині в Україні 10 тис. га орних земель перетворено на сміттєзвалища», — підкреслив М. Корнійчук.

Share Button