Епідемії грипу обіцяють не допустити

Заступник головного лікаря Бориспільської ЦРЛ Євненій Черенок запевнив, що заходи з попередження та недопущення виникнення епідемії грипу на території Бориспільського району здійснюються закладами первинної ланки охорони здоров’я разом із санітарно-епідеміологічною службою.

На Бориспільську ЦРЛ, що належить до вторинної ланки, покладено завдання з організації стаціонарної допомоги хворим на грип та хвороби, які його ускладнюють.

Зокрема, для цього лікарня має 40 ліжок в інфекційному відділенні. А в разі потреби заплановано розгортання додаткових ліжок для госпіталізації хворих з важкими та ускладненими формами. На базі ЦРЛ укомплектовано бригади для надання консультативної та медичної допомоги.

Дезінфікуючими засобами та засобами індивідуального захисту лікарня забезпечена в достатній кількості.

А от щодо лікарських препаратів, як зауважив Є. Черенок, ЦРЛ має їх в недостатній кількості, але існує домовленість з аптечною мережею про створення резерву. Можна, звичайно, зробити й щеплення від грипу, якщо у вас є вакцина.

 

Порядок надання пільг змінено

Як повідомила в. о. начальника управління соціального захисту населення РДА Ірина Пушкар, відповідно до Закону України від 28.12.2014 № 76-VIII «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» з 1 червня 2015 року запроваджується надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням рівня доходів сім’ї пільговика. Міністерством соцполітики підготовлено проект постанови КМУ «Про затвердження Порядку надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням доходів сім’ї». Згідно з документом пільги осібам, вказаним у проекті Порядку, надаватимуться за умови, якщо середньомісячний сукупний дохід сім’ї пільговика з розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищував величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу (1710 грн).

Відповідно до ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» відмінено низку пільг для громадян, віднесених до ІІ категорії. Особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи і мають право на отримання пільг та компенсацій на підставі декількох законів, надається право вибору на пільги відповідно до одного із законів.

Пільги на безкоштовний проїзд автомобільним транспортом з 1 червня 2015 року залишено лише для інвалідів І та ІІ груп, осіб, які супроводжують інваліда І групи, дітей-інвалідів, дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, учнів із малозабезпечених сімей та осіб, що їх супроводжують, учасників бойових дій.

 

Внутрішньо переміщених осіб намагаються працевлаштувати

З кожним днем людей, які покинули свої домівки в зоні АТО та в тимчасово окупованому Криму, стає дедалі більше і, звичайно ж, постає питання щодо їх працевлаштування.

За словами директора Бориспільського міськрайонного центру зайнятості Михайла Павленка, їх установою надається повний комплекс соціальних послуг і здійснюються виплати матеріального забезпечення цим особам згідно з чинним законодавством. У приміщенні центру зайнятості створено стенд з інформаційним наповненням спеціально для цієї категорії людей, також розроблено «План заходів сприяння зайнятості внутрішньо переміщених осіб у 2015 році». Однак працевлаштування цих людей, як наголосив М. Павленко, ускладнюється низкою об’єктивних та суб’єктивних причин, серед яких і рівень заробітної плати, і відсутність житла, і надія на повернення на своє місце проживання тощо. До всього, як зауважив директор центру зайнятості, пропозиції щодо вакантних посад значно знизилися. Він також додав, що на сьогодні спільні наради з питань розв’язання проблем внутрішньо переміщених осіб  проходять по всій Україні.

На виконання окремого доручення міністра соціальної політики України П. Розенка винесено на обговорення з роботодавцями, представниками громадських організацій та волонтерів проект Програми працевлаштування та професійного навчання внутрішньо переміщених осіб на 2015-2016 роки.

 

 

 

Share Button