Озимі залежать від погоди   

В Україні майже п’ята частина озимих зернових (1,4 млн. га) — у слабкому і зрідженому стані. За даними Мінагрополітики, ще на 170 тисячах гектарів посіви взагалі не утворили сходів. Найбільше таких площ у Вінницькій, Кіровоградській і Луганській областях. Загалом озимі перебувають переважно в доброму і задовільному стані. І надалі здоров’я сходів істотно залежатиме від температурного режиму, наявності й величини сніжного покриву.

 ДО ТЕМИ

Посівна-2015: бракує грошей

Доступ до кредитних ресурсів для проведення весняно-польових робіт обмежений, тоді як потреби в них агробізнесу зросли

За оцінками Мінагрополітики, на весняно-польові роботи аграріям знадобиться 60 мільярдів гривень, або в 1,5 раза більше, ніж 2014-го. Про це під час робочої зустрічі з банкірами повідомив міністр аграрної політики та продовольства Олексій Павленко. За його словами, є достатньо матеріально-технічних ресурсів на складах, але аграріям бракує грошей на їх придбання.

Дефіцит ресурсу становить 10 мільярдів гривень, уточнив заступник міністра Ярослав Краснопольський. Ці гроші потрібні переважно на закупівлю паливно-мастильних матеріалів та міндобрив, які займають у структурі витрат на посівну 20 і 31%.  Для їх придбання потрібно 100% оплати або живі гроші, а їх банки видають дуже неохоче.

«Збільшення на 40—50% собівартості посівної банки навряд чи зможуть покрити самостійно, тим більше за такий короткий період. Тому треба шукати можливість розширення фінансування з інших джерел і від інших інвесторів», — вважає директор департаменту розвитку продуктів для малого та середнього бізнесу «Креді Агріколь» Вікторія Ступак.

У переглянутому проекті бюджету на 2015 рік уряд передбачив 300 мільйонів гривень на часткову компенсацію ставки за кредитами для аграріїв, що дасть змогу залучити до 5 мільярдів гривень  кредитів. Про це заявив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк, повідомляє прес-служба Кабміну.

«Заробимо більше — дамо більше. А поки що, на перший етап посівної, — 300 мільйонів», — зазначив глава уряду. Він нагадав, що торік агросектор продемонстрував 16% зростання, і висловив сподівання, що 2015-го воно триватиме.

Ще 12 мільярдів гривень аграріям вдасться залучити у фінустановах на умовах лізингу, зауважив профільний міністр Олексій Павленко після чергової зустрічі з банкірами в НБУ. Він також додав, що для фінансування малого і середнього бізнесу заплановано розроблення окремої програми.

Share Button